کانتینر پیش ساخته چیسـت ؟

کانتینر پیش ساخته

کانتینر پیش ساخته به سازه هایی گفته می شود که کاربری متفاوتی دارند و می توان از آن ها در امور مختلف استفاده کرد. شاید شما با شنیدن نام کانتینر، به اشتباه تصور کنید که از این سازه ها تنها برای انتقال کالا از جایی به جای دیگر استفاده می شود. در صورتی که این تصور باطل است. از کانتینر پیش ساخته در امور متفاوتی استفاده می شود کانتینر .

در مطلب بالا به اختصار اشاره کردیم که از کانتینر، برای حمل و نقل کالا از جایی به جای دیگر استفاده می شود. این حمل و نقل به شیوه های متفاوت دریایی، زمینی، هوایی و …. قابل انجام است. سالانه محصولات مختلف تجاری از طریق کانتینر به دورترین نقاط دنیا منتقل می شوند. به این نکته توجه کنید که کانتینر فقط در این زمینه کاربرد ندارد. از این سازه ها در امور صنعتی، تجاری، مسکونی و … استفاده می شود.

کانتینر پیش ساخته در چه مواردی کاربرد دارد ؟

از کانتینر پیش ساخته، بی شمار استفاده می شود. یکی از مهم ترین مواردی که کانتینر پیش ساخته در آن کاربرد بسیار زیادی دارد، سکونت افراد است. این کانتینر ها، علاوه بر سکونت کاربرد های دیگر دارند. بسیاری از صاحبان مشاغل، از این کانتینر ها برای کسب و کار خود استفاده می کنند. کانتینر برای امور آموزشی و بهداشتی نیز کاربرد های بسیار زیادی دارند. در ادامه به کاربرد های دیگر آن اشاره خواهیم کرد.

کانتینر پیش ساخته چه ویژگی هایی دارد ؟کانتینر پیش ساخته چه ویژگی هایی دارد؟

کانتینر پیش ساخته، ویژگی های بسیار زیادی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی این سازه پیش ساخته، قابلیت جا به جایی آن است. لازم به ذکر است که کانتینر ، تمام ویژگی های یک کانکس را دارا می باشد. البته در ظاهر و ابعاد، این سازه ها با یکدیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. اگر می خواهید با ویژگی های این سازه آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم این جدول را  مطالعه کنید کانکس پیش ساخته .

استحکام زیاد قیمت مناسب
قابلیت سازگاری با شرایط محیطی متفاوت کاربرد های متنوع

 

استحکام زیاد :

کانتینر پیش ساخته، استحکام بسیار بالایی در میان سازه ها دارد. این کانتینر از موادی ساخته شده که در مقابل حوادث مختلف، واکنش بسیار خوبی نشان می دهد و به راحتی با بروز حوادث مختلف، دچار آسیب نمی شود. این سازه ها حتی در صورت بروز حادثه، آسیب نمی بینند. کانتینر  از مواد بسیار مقاومی ساخته شده است. دیواره بیرونی این سازه از لایه های فرم دار و بسیار مقاوم ساخته شده که در صورت بروز حادثه، مشکلی برای سلامت افراد به وجود نمی آورد.

قیمت مناسب :قیمت مناسب

قطعا یکی از دلایل استقبال زیاد از کانتینر پیش ساخته، قیمت مناسب این سازه به نسبت سازه های بتنی و سیمانی است. پایین بودن نرخ تعرفه این سازه، به دلیل نوع مصالحی است که در ساخت کانتینر به کار برده می شود. مصالح این سازه عمدتا بسیار ارزان قیمت و کم حجم ودر تعداد محدودی هستند. در صورتی که مصالح سازه های سنتی، بسیار گران قیمت هستند. ضمن این که امنیت سازه های کانتینری در مقابل حوادث طبیعی، بسیار بیشتر از امنیت سازه های سنتی است.

قابلیت سازگاری با شرایط محیطی متفاوت :

کانتینر پیش ساخته قابلیت سازگاری با شرایط محیطی متفاوت را دارا می باشد. این سازه ها با هر شرایط محیطی سازگار می شوند. برای مثال کانتینر یکی از ابزار هایی است که قابلیت حمل محصولات مختلف را از طریق دریا دارا می باشد. اصولا یکی از مهم ترین ابزار های حمل و نقل دریایی، کانتینر است. از این تعریف نتیجه می گیریم که کانتینر یک سازه ضد آب است و آب به داخل آن نفوذ نمی کند.

در ادامه توضیحاتی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، می توانیم این نکته را اضافه کنیم که کانتینر های پیش ساخته، همانند کانتینر های باربر، قابلیت سازگاری با هر شرایط محیطی را دارا می باشند. شما می توانید این کانتینر را با دیواره های چوبی و فلزی خریداری کنید. این سازه ها در شرایط آب و هوایی گوناگون و به هنگام بروز سرما و گرما، دچار آسیب نمی شوند.

کاربرد های متنوع :

در تعاریف بالا به بعضی از کاربرد های کانتینر پیش ساخته، اشاره کوچکی کردیم. این سازه ها، علاوه بر امور تجاری، در امور صنعتی کاربرد های زیادی دارند. از این سازه ها در مشاغل عمرانی به وفور استفاده می شود. علاوه بر آن این سازه ها قابلیت انباری دارند. یکی از قابلیت های کانتینر ، انبار کالا و محصولات مختلف است که در خط تولید کارخانه ها و کارگاه های مختلف، بسیار استفاده می شود. به طور کل، کانتینر ، تمام کاربرد های کانکس را دارد.

انواع کانتینر پیش ساخته : انواع کانتینر پیش ساخته

  1. کانتینر پیش ساخته کارگاهی
  2. کانتینر پیش ساخته مسکونی
  3. کانتینر پیش ساخته آموزشی

کانتینر پیش ساخته کارگاهی :

کانتینر پیش ساخته کارگاهی، یکی از مهم ترین سازه های صنعتی به شمار می رود. این سازه برای انجام خدمات کارگاهی و صنعتی، خریداری می شوند. بسیاری از مشاغل حوزه صنعت، علاقه مند به استفاده از کانتینر کارگاهی هستند. انجام خدمات مربوط به صنعت، با استفاده از این کانتینر ها صورت می گیرد. امروزه پیشرفت در زمینه صنعت، مرهون به  استفاده از کانتینر در حوزه های مختلف است.

کانتینر پیش ساخته مسکونی :کانتینر پیش ساخته مسکونی

امروزه یکی از مهم ترین کاربرد های کانتینر پیش ساخته، استفاده از این کانتینر به عنوان خانه مسکونی است. البته می توان گفت که این سازه، قابلیت های بیشتری از یک خانه سنتی دارد. شما می توانید این سازه را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. به همین دلیل از هزینه شما برای خرید یک منزل مسکونی در حوزه انتقالی، کاسته می شود.

کانتینر پیش ساخته آموزشی :

از این کانتینر برای برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی به مناطق مختلف استفاده می شود. بسیاری از مهارت جویان به جای استفاده از کلاس های آموزشی، از این کانتینر برای دریافت خدمات آموزشی خود بهره می برند. این امر به مهارت آموزان کمک می کند تا آموزش در فضایی متنوع را تجربه کنند.

ابعاد کانتینر پیش ساخته :

ابعاد کانتینر پیش ساخته، متفاوت است. این کانتینر دارای ابعاد یکسان و یک اندازه نیست. معمولا اندازه دیواره ها و اضلاع آن متناسب با محیط نصب کانتینر، تعیین می شود. این سازه در مناطقی که پتانسیل کافی برای نصب یک کانتینر را ندارد، نصب نمی شود.

کانتینر های مسکونی، در ابعادی بزرگ تر از کانتینر هایی با قابلیت های متفاوت ساخته می شوند. معمولا اندازه استاندارد برای این دسته از سازه ها در نظر گرفته شده است. خریدارانی که خواهان استفاده از کاننتینر بزرگتر هستند، می توانند ابعاد کانتینر خود را تعیین کنند کانتینر اداری .

قیمت کانتینر پیش ساخته : قیمت کانتینر پیش ساخته

قیمت کانتینر پیش ساخته، متاثر از مواد به کار رفته در کانتینر، حمل و انتقال آن به محیط مد نظر، مساحت و ابعاد آن می باشد. کانتینر متناسب با سه مورد مذکور قیمت گذاری می شود. البته نوع طراحی کانتینر ها، ممکن است در قیمت آن موثر باشد. بعضی از کانتینر ها به شیوه ای منحصر به فرد طراحی شده اند. کانتینر های دوبلکس، به صورت دوطبقه ساخته شده اند و امکانات متنوعی دارند. به همین دلیل هزینه طراحی و ساخت این کانتینر ها در قیمت نهایی تاثیر می گذارد.

خرید کانتینر پیش ساخته :

خرید کانتینر پیش ساخته، نیازمند دقت و تجربه زیادی است و به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید یک کانتینر، حتما با یک فرد با تجربه مشورت کنید. اگر از نردیکان خود، فردی را که به تمام امور حوزه کانکس و کانتینر مسط باشد سراغ ندارید، می توانید از مشاوره های کارشناسان و متخصصان استفاده کنید.

فروش کانتینر پیش ساخته :

شما می توانید از تمام کانتینر ها و انواع آن بازدید به عمل آورید. ضمن بهره گیری از دانش خود، می توانید از مشاوره های پرسنل و تیم فروش شرکت بهره مند شوید. برای آشنایی با دستاورد هایی که شرکت در این چند سال به ارمغان آورده است، می توانید به صفحات مجازی شرکت مراجعه و از دستاورد های آن با خبر شوید. این دستاورد ها نتیجه سال ها تلاش و روحیه کار تیمی است که در قالب حدمات، به شما مشتریان عزیز ارائه می کنیم.

بد نیست این نکته را بدانید که تمام این دستاورد ها، به دلیل بهره گیری از دانش تخصصی و به کار بردن فنون و مهارت های لازم در زمینه ساخت و عرضه کانتینر و کانکس است. به همین دلیل می توان گفت که کانتینر  با بهره گیری از دانش تخصصی، می تواند یک انتخاب مناسب برای استفاده شما عزیزان باشد کانتینر کوچک .

تعمیرات کانتینر پیش ساخته : تعمیرات کانتینر پیش ساخته

تعمیرات کانتینر پیش ساخته، به روش های گوناگون و با تجهیزات گوناگون صورت می گیرد. تعمیرات این سازه ها، با به روز ترین روش ها و متد ها انجام می گیرد. به همین دلیل می توان به این نکته به طور کامل اشاره کرد که تعمیر این دسته از سازه ها، به صورت حضوری و در محیط نصب کانتینر و یا با انتقال به کارگاه صورت می گیرد.

اگر آسیب وارد شده به کانتینر آسیب جدی نباشد، آسیب در محل مورد نظر تعمیر می شود. در غیر این صورت ممکن است برای برطرف کردن آسیب مدنظر، کانتینر به کارگاه منتقل شود. به این نکته دقت کنید که کانتینر ها استحکام بسیار بالایی دارند. به همین دلیل در معرض آسیب های چندانی قرار نمی گیرند.

Prefabricated container

Rate this post