کانتینر

کانتینر به جعبه های بزرگ فلزی گفته می شود که کالا از طریق آن از جایی به جای دیگر منتقل می شود کانکس.

کانتینر چیست و چه کاربردی دارد؟

 

کانتینر وسیله ای است که در حوزه صادرات کاربرد بسیار زیادی دارد و معمولا ابزار کار بسیاری از تاجران و بازرگانان است. آن ها تمایل دارند که محصولات خود را در سطح منطقه ای و بین المللی توزیع کنند. برای این کار به جعبه هایی نیاز دارند تا کالای خود را در آن قرار دهند.

کانتینر چه زمانی به وجود آمد؟

در گذشته کالاهایی را در کامیون می گذاشتند و مسافت های طولانی را با دشواری بسیار طی می کردند. علاوه بر آن زمان زیادی صرف بارگیری و تخلیه کالاها می شد. اما با گذشت زمان استفاده از container رواج پیدا کرد چون بارگیری و تخلیه آن بسیار راحت تر از استفاده از کامیون ها و ماشین های باربر بود و زمان و انرژی کمتری صرف می شد.

کانتینر چه ویژگی هایی دارد؟

کانتینر چه ویژگی هایی دارد؟

کانتینر چه ویژگی هایی دارد؟

سازه می تواند در هر روز از سال، حجم زیادی از کالا را به نقاط مختلف دنیا ببرد. توجه کنید که  در مقابل  برف و باران مقاومت زیادی دارد. بعنی آب به داخل آن نفوذ نمی کند . اگر تصویر یک کانتینر را دیده باشید. حتما متوجه شده اید که ساختار دیواره های خارجی آن به گونه ای است. که مانع ورود باران و برف به داخل جعبه ها می شود .

کشور هایی که مرزهای آبی زیادی دارند از این وسیله بسیار استفاده می کنند. در حقیقت صنعت سازه در کشورهایی که مرزهای آبی دارند، یک صنعت قدرتمند است. ما در دوره ای به سر می بریم که خودخواسته یا ناخواسته روش های سنتی فروپاشیده است. و روش های جدید، جایگزین آن شده است. به نظر شما این روش جدید چه فوایدی دارد؟ برای این که پاسخ سوالتان را پیدا کنید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کانتینر چه فوایدی دارد؟

 

استحکام زیادی دارد

ظرفیت زیادی دارد

در برابر رطوبت واکنش نشان نمی دهد

سرعت بالایی در انتثال بار دارد

 

شما امروزه کمتر وسیله ای را می یبنید که قابلیت هایی مشابه سازه داشته باشد. توجه داشته باشید که بارگیری سازه به صورت یکپارچه و منسجم است. و تخلیه بار هم به این صورت انجام می شود. یعنی زمان اندکی صرف بارگیری و تخلیه آن می شود . این عامل خود این یک امتیاز مثبت است.

فرض کنید که کالا را با وسیله دیگری جا به جا کنید چه مقدار زمان برای بارگیری و تخلیه صرف می کنید؟ چه تعداد نیروی باربر اجاره می کنید؟ آیا سالم رساندن کالا با این روش تضمین شده است؟

پاسخ به سوالات بالا بستگی به میزان آگاهی شما از انواع شیوه های حمل و نقل دارد. شاید در نگاه اول این طور به نظر بیاید که انتقال کالا با هر روشی ساده و بدون دردسر است.

در صورتی که این چنین نیست. وسیله ای که شما محصولاتتان را با آن منتقل می کنید. باید طوری تعبیه شده باشد که در برابر اتفاقات پیش بینی نشده و حوادث ناگهانی واکنش مناسبی نشان دهد.

سازه طوری طراحی شده است که در برابر حوادث مختلف مثل نوسانات جوی واکنش خوبی نشان می دهد. کالا در این  مواقع آسیبی متحمل نمی شود. چون بدنه خارجی و مهندسی آن به گونه ای است. که دربرابر این دسته از حوادث مقاومت زیادی دارد اگر به ظاهر فیزیکی و نمای بیرونی container نگاه کرده باشید. متوجه شده اید که نمای بیرونی آن از لایه های ضخیمی تشکیل شده که این لایه ها فرورفته هستند تا دربرابر نفوذ آب به داخل جعبه، مانع باشند.

باید اضافه کنیم که کانتینر انواع گوناگونی دارد. معمولا تاجرانی که می خواهند محصول خود را به یکی ازکشور ها منتقل کنند. از کانتینری استفاده می کنند که برای محصولشان طراحی شده است انواع کانتینر.

مثلا اگر زمینه کاری آنها محصولات خوراکی و مواد فاسد شدنی است. از کانتینری استفاده می کنند که مجهر به سیستم خنک کننده باشد. توجه داشته باشید که این سازه ها انواع گوناگونی دارند.

انواع کانتینر

انواع کانتینر

انواع کانتینر

سازه ها  با توجه به کاربرد و ابعاد و بر اساس کاربردی که  دارند طبقه بندی می شود .

تقسیم بندی کانتینر بر اساس ابعاد

 • کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت

کانتینر 20 فوت از جمله کانتینر هایی است که توانایی انتقال کالا به تعداد محدود را دارد. حجم این کانتینر به نسبت دیگر سازه ها  محدود است.  معمولا برای انتقال موادغذایی از سازه های 20 فوت استفاده می شود . سازه های 40 فوت گنجایش و حجم بسیار زیادی دارند. محصولات را با حجم زیاد به نقاط مختف دنیا منتقل می کنند. و طراحی منحصر به فردی دارند کانتینر دوبلکس.

این نکته را در نظر بگیرید که هر کدام از این کانتینر ها برای هدفی طراحی شده اند و کارآیی مخصوص به خود را دارند. و اگر قصد جا به جایی کالا به نقاط گوناگون را دارید ، دقت کنید که حجم باری که منتقل می کنید چقدر است؟

و حجم بار خود را با اندازه سازه مطابقت دهید. تا فضایی خالی نماند یا بلعکس. اگر حجم بار شما بیشتر از ظرفیت کانتینر باشد، در این صورت حمل و نقل به شیوه اصولی صورت نمی گیرد.

تقسیم بندی کانتینر بر اساس کاربرد

سازه ها کاربرد های متنوعی دارند و شاید جالب باشد که بدانید کاربرد container  ها. با توجه به  تنوع نیاز ها و سلایق مردم تغییر کرده است  و کارایی آن ها روز به روز درحال افزایش است. مثلا در گذشته محصولات مشابهی مثل انواع خوراکی ها و انواع داروها  جا به جا  می شد اما امروز کاربرد آن ها به شدت افزایش پیدا کرده. به طوری که سازه های حمل خودرو و حمل حیوانات هم ساخته شده است.

هملن طور که گفتیم کاربرد سازه ها با توجه به خلق نیاز های جدید، تغییر کرده است. اما بعضی از کانتینر ها هنوز از بقیه رایج تر هستند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ضمن این که این کانتینر ها ابزار تجارت جهانی هستند و فراوانی آن ها جای هیچ تعجبی ندارد. به چند  مورد از کانتینر های پرکاربرد اشاره می کنیم:

 1. کانتینر حرارتی
 2. کانتینر عایق بندی شده
 3. کانتینر مخزن دار
 4. سازه پهلوباز
 5. کانتینر تاشو
 6. کانتینر روباز
 7. سازه مسطح
 8. کانتینر تهویه دار
 9. کانتینر کالای خشک
 10. کانتینر یخچالی

کانتینر کالای خشک

شاید یکی از پرکاربردترین سازه ها، کانتینر کالای خشک باشد . این کانتینر تقریبا برای اکثر کالاها و محصولات کاربرد دارد و هم می تواند. حجم زیادی داشته باشد و تعداد بیشتری کالا منتقل کند و هم می تواند  حجم کمتری داشته باشد. تا کسانی که قصد دارند تعداد کم تری کالا جا به جا کنند، مشکلی از این بابت نداشته باشند.

کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالی

این نوع کانتینر دارای یخچال و سیستم خنک کننده می باشد تا کالاهایی که قابلیت فاسد شدن دارند. با توجه به مسافت زیاد، آسیب نبینند کانتینر یخچالی.

کانتینر رو باز 

این نوع کانتینر برای کالاهایی به کار می رود که قابلیت فاسد شدن ندارند . کانتینر های رو باز،  نیازی به سیستم های خنک کننده  و یخچال ندارند چون کیفیت آن ها تحت هیچ شرایط آب و هوایی کم و یا از بین نمی رود. از سازه های رو باز برای حمل حبوبات و محصولات مشابه استفاده می شود.

کانتینر عایق بندی شده

بعضی از محصولات هستند که شرایط آب و هوایی بر آن ها اثر می گذارد. و با تغییرات جوی از بین می روند مثل دارو. این سازه ها به گونه ای هستند. که دیواره بیرونی آن از عایق پوشیده شده تا جلوی ورود سرما و گرما به داخل کانتینر گرفته شود. این ویژگی باعث شده محصولات سالم به مقصد برسند.

کانتینر حرارتی

این سازه ها مناسب محصولاتی هستند. که باید در فضای گرم نگه داری شوند و کانتینر حرارتی مجهز به یک سیستم گرم کننده می باشد

کانتینر مخزن دار

سازه مخزن دار دارای شرایط ویژه ای می باشد این سازه برای محصولاتی به کار می رود. که حمل آن ها ممکن است خطرات زیادی داشته باشد مثل نفت و گاز. دیواره بیرونی کانتینر مخزن دار دو بعدی است تا هنگام بالارفتن فشار هوا و گرمای زیاد، خطری  برای جان انسان ها محسوب نشود.

ابعاد کانتینر

به طور کل  سازه دارای ابعاد استاندارد است اگر کانتینر ابعاد بزرگی داشته باشد، حمل و نقل را با محدودیت مواجه می کند. کانتینر ها ابعاد بزرگ و متوسط و کوچک دارند. که اندازه یک container متناسب با کاربرد آن است. اندازه یک کانتینر مخزن دار با سازه های دیگر متفاوت است. دلیل آن کارکرد های متفاوت هر یک است چون هر کدام شرایط و امکانات ویژه ای دارند که نیاز به فضای بیشتری دارد. ولی بعضی از سازه ها به مقدار فضای کمتری نیاز دارند. اگر قصد جابه جایی کالا دارید حتما به ابعاد کانتینر توجه کنید.

سازه باید دارای ابعادی باشد که به راحتی بتواند در مسیرهای مختلف حرکت کند. اگر یک سازه سنگین باشد یا حجم آن خیلی زیاد باشد. ممکن است در فرآیند حمل و نقل اختلال ایجاد کند. در صورتی که اندازه استاندارد، در حمل و نقل هیچ خللی ایجاد نمی کند. به این نکته اشاره کنیم. که اندازه کانتینر دارای یک استاندارد جهانی است و معمولا برای اندازه سازه در همه جای دنیا به توافق رسیده اند.

فروش کانتینر

فروش کانتینر

فروش کانتینر

تیم بازاریابی و فروش مجموعه در تلاش است تا  خدمت زیادی را به خریدارن و مشتریان خود ارائه بدهد. تا آن ها در هر نقطه ای که هستند بتوانند دسترسی راحت تری به محصولات داشته باشند. علاوه بر آن خرید اینترنتی، برای کسانی که  شرایط بازدید حضوری ندارند مهیا شده است. آن ها می توانند صفحات مرتبط با مجموعه ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنند.

تیم فروش شرکت اطلاع رسانی های زیادی در فضای وب داشته است. و به فروش اینترنتی و حضوری به یک میزان توجه دارد و بر مشتریان نظارت می کند . برای کسانی که زمان کافی جهت حضوردر اینترنت ندارند، راه حلی تدارک دیده شده است. تا بتوانند این کار را با حداقل زمان ممکن انجام  دهند. نحوه خرید و موضوعات مربوط به آن مثل طریقه استفاده از محصول و….  در فضای اینترنت اطلاع رسانی می شود.

علاوه بر آن کسانی که قصد شرکت در تجارت های بین المللی را دارند، می توانند اخبار مربوط به تجارت ررا مطالعه کنند . اگرکسی سوالی داشت. که پاسخ آن را نمی دانست و یا جواب مشخصی برای سوالش نداشت، می تواند با کارشناسان شرکت تماس بگیرد .خاطر جمع باشید که کارشناسان مجموعه تا هر جا که توان داشته باشند . شما را یاری خواهند داد.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید تا تجارتی پر سود و بدون دردسر داشته باشید، درباره انتخاب سازه با متخصصان و ایده پردازان شرکت ما مشورت کنید. به این دلیل که آن ها سال ها در کاری که انجام می دهند سابقه دارند. علاوه بر آن از اصول تجارت جهانی با خبر هستند و می توانند در این زمینه به شما مشاوره بدهند کانتینر پیش ساخته.

خرید کانتینر

شما می توانید  کانتینر را به صورت دست دوم و با هزینه کمتر خریداری کنید. اما به شما پیشنهاد می کینم یک راه مطمئن تر را انتخاب کنید. و در مسیری قدم بگذارید که به پشیمانی ختم نشود. استفاده از سازه دست دوم ممکن است چندان برای کار شما مناسب نباشد به این دلیل که شاید آسیب داشته باشد ولی در ظاهر مشخص نباشد.

 

اضافه بر آن اگر container شما نو و  دست اول باشد ، به راحتی می تواند کالا را بارگیری و آن ها را تخلیه کند در صورتی که اگر دست دوم باشد، ممکن است مشکلات زیادی در حمل و نقل به وجود آورد و نتیجه اش چیزی جز پشیمانی نباشد.

نحوه خرید سازه ، مطابق  با خواسته شما صورت می گیرد. اگر علاقه مند به خرید های اینترنتی هستید می توانید وارد سایت شوید و سازه مد نظر خود را انتخاب کنید اما اگر فکر می کنید که بازدید حضوری بهتر است، می توانید اقدام به خرید حضوری کنید.

به یاد داشته باشید که در هردو روش شفافیت زیادی برقرار است . ما به شما اطمینان می دهیم که از خرید خود رضایت کامل داشته باشید. ارائه محصول خوب و خدمت رسانی همه جانبه به خریدار، یکی از علت های پیشرفت مجموعه ما است.

قیمت کانتینر

قیمت کانتینر

قیمت کانتینر

قیمت کانتینر کاملا براساس کاربردی که دارد تعیین می شود. معمولا سازه ها را با این شیوه قیمت گذاری می کنند. به هر میزان که به امکانات بیشتری مجهز باشند، قیمت بیشتری دارند. بعضی از سازه ها هم هستند که شرایط ویژه ای برا ی نگهداری از محصول نیاز دارند،. فراهم کردن این امکانات هم هزینه بر است اما این دسته از سازه ها آن قدر کاربردی و سودآور هستند که صرف کردن هر قیمتی برای آن ها ارزشمند است.

سازه یکی از وسیله هایی است که  هزینه ناشی از حمل و نقل کالا را کاهش می دهد. شاید برای شما سوال باشد چگونه از میزان هزینه ها می کاهد؟ سازه هزینه ای برای تهیه و بسته بندی کالا و محصولات ندارد .علاوه بر آن به دلیل سهولت در بارگیری و تخلیه، به نیروی کار انسانی زیادی احتیاج ندارد. میزان خسارت های ناشی از حمل و نقل به وسیله کانتینر، بسیار کم است. با توجه به ن سایر وسایل حمل و نقل از امنیت بیشتری برخوردار است.

قیمت سازه به کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آن هم بستگی دارد. فرض کنید که یکی از سازه ها نیاز به سیستم های خنک کننده و گرمایشی داشته باشد، شرکت هر مقدارکه لازم است برای خرید این سیستم ها فراهم می کند و بر مبلغ فروش می افزاید و کسی که بودجه خرید  این دسته از کانتینرها  را ندارد، می تواند آن را کرایه کند.

تعمیرات کانتینر

تعمیر کانتینر

تعمیر کانتینر

شاید تا به حال نمی دانستید که کانتینر از جمله وسایلی است که تعمیر می شود. در طی چندسال ممکن است در صورت استفاده مکرر و بروز حوادث مختلف نیاز به تعمیر داشته باشد اما آگاهی داشته باشید که روش ساخت سازه به گونه ای است که در صورت مراقبت و تعمیر آسیب هایش ، تا سال های زیادی می تواند دوام داشته باشد.

نوع آسیب به سازه متفاوت است اگر آسیب  های  وارد شده به سازه آسیب جزئی باشد، در مدت زمان کمی قابل تعمیر است. اما اگر آسیب وارد شده به سازه عمیق باشد،  ممکن است مدت زمان بیشتری ببرد. اگر آسیبی را مشاهده کردید می توانید با تکنسین ها و تعمیرکاران شرکت تماس بگیرید تعمیرات کانتینر.

تکنسین ها سریعا خود را به محل استقرار سازه می رسانند و آسیب را از نزدیک مشاهده و بررسی می کنند  آسیب های وارد شده به سازه ممکن است آسیب به کفه container  و از بین رفتن دیواره داخلی و فرسودگی دیواره خارجی باشد. تمام این آسیب ها توسط تکنسین ها قابل حل است .

اگر آسیب های وارد شده جزئی باشند، تکنسین ها آن ها را در محل تعمیر می کنند ولی اگر آسیب ها جدی باشند لازم است که تعمیر کاران درباره آن با هم گفت وگویی داشته باشند. اگر آسیب به حدی باشد که امکان تعمیر در محل مهیا نباشد، سازه را به کارگاه منتقل می کنند تا مثل روز اول به شما تحویل بدهند.

تعمیر کانتینر چه مدت زمان می برد؟

پاسخ به این سوال بستگی به میزان آسیب و نوع آسیب وارد شده دارد.  نمی توان  زمان دقیقی مشخص کرد اما اطمینان داشته باشید که تمام تلاش پرسنل و تعمیرکاران و کادر مجموعه، در راستای جلب رضایت شما است. خسارت وارد شده به سازه هر چقدر باشد، تکنسین ها تلاش می کنند که در سریع ترین زمان ممکن آن را  تعمیر و به شما تحویل دهند.

اگر قصد تعمیر کانتینر خود را داری،د حتما به شما پیشنهاد می کنیم که از متخصصانی در حوزه تعمیر کانتینر استفاده کنید چون تعمیر سازه به دلیل طراحی پیچیده و مهندسی خاصی که دارد، کار چندان ساده ای نیست و نیازمند دقت زیادی است.

بهترین تعمیر کار کانتینر

سعی کنید از تعمیرکاری استفاده کنید که دارای تجربه های متعدی در این زمینه باشد. هر چقدر که تجربه بیشتری داشته باشد بهتر می تواند کانتینر شما را تعمیر کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که با شرکت تماس بگرید چون شرکت دارای تکنسین هایی است که  سال ها   ر صنعت سازه فعالیت کرده اند. علاوه بر آن با انواع سازه هم آشنایی دارند و  برای تعمیر هر نوع، شیوه مشخصی دارند.

اگر کسب وکار خود را عوض کردید و دیگر به کانتینر نیاز نداشتید، یا به هر دلیلی به سازه شما  خسارت وارد شد ، می توانید آن را با مبلغی کمتر بفروشید. قطعا در بازار کسانی هستند که به دلیل بودجه کمتر، قصد خرید کانتینر دست دوم  دارند و بخشی از مبلغ خرید کانتینر به شما برگردانده می شود که این خود یک امتیاز مثبت است چون اگر قرار باشد که از وسیله دیگری برای حمل و نقل استفاده کنید، امکان آسیب پذیری زیادی دارد و به راحتی نمی توانید آن را تعویض کنید یا بفروشید.

صنعت کانتینر

کانتینر یک صنعت رو به جلو است. اگر شما فردی باشید که به تجارت علاقه دارد، حتما به صنعت و پیشرفت حاصل از آن در کشور های مختلف دقت کرده اید چه تعداد ازکشور ها هستند که از ابزار ها و روش های سنتی در حمل و نقل استفاده می کنند؟ چه تعداد از آن ها حاضر هستند که روش های سنتی را جایگزین روش های جدید کنند؟

چه تعداد از آن ها به صنعت سازه تک بعدی نگاه می کنند؟ مشخص است که هیچ کشوری حتی کشوری که در حال توسعه باشد، از کنار صنعت سازه سطحی عبور نمی کند. بلکه به همه جنبه ها و فواید و کارکرد های آن توجه دارند . آن ها چشم اندازهای بالاتری را نگاه می کنند و اهداف کوتاه مدت خود را جایگزین اهداف بلند مدت نمی کنند کانتینر در البرز.

در انتهای مطلب به این موضوع اشاره کنیم که روش های سنتی در حال نابودی است. قطعا در آینده روش های مدرن حمل و نقل جایگزین روش های سنتی می شوند و کسی که صاحب کسب و کاری است، اگر هم سو و مطابق با روش های جدید حرکت نکند، در همان سطح باقی می ماند و پیشرفت نمی کند. حتی ممکن است به عقب برگردد.

 

b2n

yun

rizy