کانکس اداری چیست؟

کانکس اداری

کانکس اداری نوعی از کانکس است. کانکس اداری در مشاغل مدیریتی کاربرد زیادی دارد. این کانکس ها به عنوان دفتر کار مدیران ادارات و شرکت ها هستند. امروزه استفاده از آن ها به شدت افزایش پیدا کرده است. همین عامل باعث شده که کانکس اداری به حوزه های زیادی وارد شود و دامنه کاری آن گسترده تر شود.

کانکس اداری چه مزایایی دارد؟کانکس اداری چه مزایایی دارد؟

این کانکس مزایای بسیار زیادی دارد. مزایای آن بسیار منحصر به فرد هستند. این عامل باعث شده است تعداد زیادی از مدیران و صاجبان مشاغل به استفاده از این کانکس ها تمایل نشان دهند. پیشنهاد می کنیم برای آن که با مزایای کانکس اداری آشنا شوید، قسمت زیر را مطالعه کنید.

  1. سرعت ساخت بالایی دارد.
  2. قابلیت جا به جایی و حمل و نقل دارد.
  3. هزینه اندک و طرح و مدل های متنوعی دارد.
  4. کانکس مسکونی

مواردی که در قسمت بالا ذکر شد، از مهم ترین فواید کانکس اداری می باشد. این کانکس ها انواع، ابعاد، طرح های گوناگونی دارد. مثلا کانکس یک اتاقه یا دواتاقه، کانکس دارای سرویس بهداشتی و آبدارخانه. این موارد، از رایج ترین کانکس های اداری هستند که به لحاظ موقعیت و امکانات همانند یک دفتر اداری می باشند. اکنون به دسته بندی این کانکس ها اشاره می کنیم.

کانکس لوکس اداری:کانکس لوکس اداری

این کانکس ها، برای هدف های گوناگونی طراحی شده اند. از کانکس لوکس اداری، برای برگزاری جلسات اداری و تشریفاتی استفاده می شود. هم چنین این کانکس ها، محل برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری هستند. کانکس لوکس نسبت به کانکس ساده امکانات بیشتری دارد. این کانکس ها، ظاهری زیبا و شکیل دارند.

 

 

کانکس ساده اداری:

کانکس ساده ، امکانات کم تری نسبت به کانکس لوکس دارد. شاید به اشتباه تصور کنید که امکانات و تجهیزات محدودی دارد. کانکس ساده تمام امکانات پایه و اصولی یک کانکس را دارا می باشد. نکته ای که باید درباره این کانکس ها به یاد داشته باشید، این است که این کانکس ها بسیار اقتصادی و کاربردی هستند.

کانکس اداری چگونه طراحی می شود؟کانکس اداری چگونه طراحی می شود؟

طراحی این کانکس ها با کانکس های مسکونی و فروشگاهی و… متفاوت است. هر کدام از اجزای این کانکس به شیوه ای خاص طراحی می شوند. مثلا درب یک کانکس اداری باید در ابعادی باشد که تمام امکانات یک دفتر مثل میز و صندلی از آن عبور کند. محل نشستن ارباب رجوع، می بایست دور تر از سایر اتاق ها باشد. علاوه بر این موارد، پنجره ها باید در جایی نصب شوند که نورگیری مناسبی داشته باشد.

خرید کانکس 

کانکس اداری همانند کانکس مسکونی باید مجهز به سیستم های گرمایشی و سرمایشی به تعداد پرسنل باشد. به دلیل کاربری این کانکس ها، برق کشی و سیستم برق رسانی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کانکس اداری یکی از پر رفت و آمد ترین کانکس ها است. به همین دلیل کفه کانکس باید طوری طراحی شود که در اثر رفت و آمدهای مکرر، آسیب زیادی متحمل نشود.

نکته قابل توجه در طراحی یک کانکس ، نصب آن است. این کانکس قابلیت این را دارد که در مکان های مختلف نصب شود. یعنی می تواند در پشت بام، به عنوان یک طبقه اضافی قرار بگیرد. می تواند در فضای باز مجموعه نصب شود. حتی می تواند به عنوان یک دفتر مجزا از آن استفاده شود.

آیا کانکس اداری قابلیت حمل ونقل دارد؟آیا کانکس اداری قابلیت حمل ونقل دارد؟

کانکس اداری کاملا قابلیت حمل و نقل دارد. شما می توانید کانکس خود را در ابعاد گوناگون سفارش دهید. در این صورت قطعات و مصالح کانکس که پیش ساخته هستند، با ماشین به محلی که شما قصد نصب آن را دارید، منتقل می شوند. البته این در مواردی اتفاق می افتد که کانکس در اندازه بزرگی باشد. اگر ابعاد کانکس شما کوچک باشد، کانکس به صورت منسجم حمل می شود.

اگر شما یک دفتر کاری را اجاره یا خریداری کنید، مطمئنا نمی توانید آن را به جای دیگر منتقل کنید. کانکس اداری قابلیت جا به جایی دارد. شما می توانید در صورت  تغییر موقعیت جغرافیایی خود، کانکس خود را به محل جدید منتقل کنید. حالا فکر کنید که این جا به جایی با سرعت بسیار زیاد، بدون صرف هزینه گزاف صورت بگیرد. از نوشته های فوق نتیجه می گیریم که استفاده از این کانکس ها بسیار سودآور و ارزشمند است.

ابعاد کانکس اداری:

کانکس های اداری ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند. البته ابعاد آن توسط خریدار تعیین می شود. کانکس های لوکس معمولا ابعاد بزرگ تری دارند اما کانکس های ساده ابعاد متوسط و کوچک تری دارند. فراموش نکنید که این اندازه و ابعاد دستخوش تغییر می شوند.

اگر خریدار، امکانات متنوعی را برای یک کانکس سفارش دهد، به طبع در اندازه و ابعاد کانکس تفاوت ایجاد می شود. بعضی از این کانکس ها دارای تعداد اتاق های زیادی هستند. بعضی امکانات رفاهی بیشتری دارند. با توجه به تمام این موارد، نمی توان قیمت کانکس اداری را دقیق اعلام کرد. تو جه داشته باشید به هر میزان که امکانات و اندازه یک کانکس بیشتر باشد، در قیمت آن تفاوت ایجاد می کند.

این نکته را فراموش نکنید که اندازه یک کانکس اداری، ارتباط مستقیم با تعداد پرسنل مشغول در اداره دارد. اداراتی که برای ارائه خدمات خود به پرسنل بیشتری نیاز دارند، کانکس های خود را در اندازه های برزگ سفارش می دهند.

قیمت کانکس اداری:قیمت کانکس اداری

برای یک کانکس اداری نمی توان قیمت دقیقی مشخص کرد. چون هرکدام از کانکس ها امکانات و شرایط متنوعی دارند. علاوه بر آن از مصالح و مواد گوناگونی برای ساخت این کانکس ها استفاده شده است. در جدول زیر، به نحوه محاسبه قیمت کانکس، یک اشاره کلی می کنیم.

مشخص کردن متراژ و قیمت هر متر مربع
تجهیزات قرار گرفته در هر متر مربع
هزینه مصالح برای ساخت اجزای کانکس

کانکس ویلایی

 

همان طور که در جدول بالا مشاهده کردید، یک کانکس به این صورت قیمت گذاری می شود. توجه داشته باشید که نرخ قیمت مصالح، دچار نوسان می شود. در این صورت ممکن است که قیمت کلی کانکس هم دچار نوسان شود.

فروش کانکس اداری:

ما محصول خود را از راه های گوناگونی در اختیار شما قرار می دهیم. شما می توانید بازدید اینترنتی از محصولات ما داشته باشید. علاوه بر بازدید اینترنتی، شرایط را برای شما مهیا کردیم تا به صورت حضوری اقدام به خرید کنید. مشاوران و کارشناسان مجموعه، مشخصات و ویژگی محصول را برای شما بیان می کنند. ارائه خدمات گوناگون برای جلب رضایت خریدار، یک اصل و قانون در شرکت می باشد.

شما می توانید از کلیه خدمات فروش بهره مند شوید. علاوه بر آن شرکت، دسترسی به محصول را برایتان راحت تر کرده است. هر سوالی که داشتید می توانید از متخصصان بپرسید. آن ها شما را یاری می کنند تا با اطمینان دو چندان اقدام به خرید کنید. پرسنل شرکت فرآیند فروش و خرید را برای شما  بازگو می کنند.

خرید کانکس اداری:خرید کانکس اداری

شما می توانید کانکس را متناسب با نیاز خود خریداری کنید. اگر هدف شما ، برگزاری جلسات مهم کاری است یا اگر می خواهید که از کانکس به عنوان دفتر معاونت و مدیریت استفاده کنید، می توانید کانکس لوکس را خریداری کنید.

اگر قصد دارید که از کانکس، صرفا به عنوان دفتر استفاده کنید، می توانید کانکس ساده خریداری کنید. بسیاری از مهندسان و وکیلان از این کانکس ها به عنوان دفتر خود استفاده می کنند. بهتر است در خرید کانکس به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید.

کیفیت کانکس اداری

حتما قبل از خرید به کیفیت و جنس کانکس خود توجه داشته باشید. کانکس از جمله کانکس هایی است که نیاز به مراقبت زیادی دارد. در این صورت بهتر است  کانکسی خریداری کنید که از مواد و امکانات درجه یک ساخته شده است. این کانکس ها قابلیت این را دارند که دیر تر از سایر کانکس ها آسیب ببینند.

قیمت کانکس اداری

قیمت کانکس اداری یکسان نیست. انواع آن قیمت های گوناگونی دارند. به طور کل قیمت کانکس اداری نسبت به اجاره یا خرید یک دفتر بسیار کم تر است . ضمن این که شما  می توانید کانکس دست دوم خریداری کنید.

تعمیرات کانکس اداری:تعمیرات کانکس اداری

در قسمت بالا گفته شد که شما در صورت کمبود بودجه، می توانید کانکس دست دوم خریداری کنید. ما به شما توصیه می کنیم که کانکس دست اول خریداری کنید. کانکس هایی که قبلا استفاده شده اند، قابلیت آسیب دیدگی دارند. کانکس های دست اول به گونه ای طراحی شده اند که ممکن است برای مدت طولانی به تعمیر نیازی نداشته باشند.

در صورت بروز آسیب ، شما می توانید با تکنسین ها و تعمیر کارران تماس بگیرید. نوع خسارت و آسیب را به آن ها گزارش دهید. در فاصله چند روز به محل مورد نظر می آیند و از کانکس بازید می کنند. بعد از بازدید از کانکس، به دو شیوه زیر عمل می کنند.

شیوه تعمیر کانکس اداری:

روش اول : ابتدا نوع و میزان آسیب بررسی می شود. آسیب هایی مثل شکستن درب و پنجره و فرسودگی دستگیره ها و… از آسیب های جزئی هستند که در مدت زمان کوتاهی، قابل جبران است.

روش دوم: اگر آسیب دیدگی به حدی بود که امکان تعمیر در محل وجود نداشت، کانکس با ماشین های کشنده به کارگاه کارخانه منتقل می شود. این آسیب ها عمدتا برخورد کانکس با اشیا سنگین و آتش سوزی و… هستند.