کانکس رستوران

کانکس رستوران یک سازه پیش ساخته است. امروزه با پیش رفت صنعت، روش های مدرن جایگزین روش های سنتی شده اند. در اکثر نقاط دنیا، استفاده از کانکس رستوران یکی از روش های مهم عرضه غذا است .همچنین مورد استقبال استفاده کنندگان قرار گرفته است. از جمله دلایل پیشرفت این صنعت، ویژگی های منحصر به فرد و قابلیت های بی شماری است که دارد کانکس.

کانکس رستوران چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس رستورانی چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس رستورانی چه ویژگی هایی دارد؟

این سازه، ویژگی های بسیار زیادی دارد. علاوه بر این که در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند، مزایای بی شماری دارد. این امر باعث شده است که کانکس رستوران به یکی از پرکاربرد ترین کانکس ها تبدیل شود. برای آن که با ویژگی های کانکس آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم جدول زیر را مطالعه کنید.

ویژگی های کانکس رستوران

 • طراحی و رنگ بندی متنوع

این کانکس دارای طراحی و رنگ بندی متفاوتی است. این امر نشان دهنده توجه  به سلیقه  جامعه هدف کانکس رستورانی است. خریداران می توانند کانکس خود را در هر مدل و رنگی سفارش دهند. هیچ محدودتی برای انتخاب ندارند.

 • قابلیت جا به جایی و تغییر محل اسکان

قابلیت جا به جایی و تغییر محل اسکان

قابلیت جا به جایی و تغییر محل اسکان

یکی دیگر از ویژگی های این کانکس، تغییر محل اسکان می باشد. اگر کانکس در محلی مستقر شد که پتانسیل کافی برای فروش را نداشت، می توان کانکس را به محل جدید منتقل و در آن جا نصب کرد. این ویژگی کانکس رستوران ، کاملا منحصر به فرد است.

 • قابلیت اجرا در تمام فصول سال

کانکس رستوران، در تمام فصول سال ساخته می شود. اگر قصد داشته باشید تا کسب و کار خود را در جای دیگری راه اندازی کنید، نمی توانید خیلی زود مکان مناسبی را فراهم کنید چون موانعی مانند هزینه و عملیات ساخت و ساز پیش روی شما قرار دارد.

در ادامه توضیحات بالا، این نکته را اضافه کنیم که عملیات ساختمانی در فصول سرد سال، با محدودیت و گاهی با ممنوعیت مواجه است. دلیل این محدودیت ها این است که نیروی انسانی توان کار کردن در فصول سرد را ندارد. علاوه بر آن این اختلاف دما در روند ساخت و ساز اختلال ایحاد می کند کانکس ویلایی.

امکانات و تجهیزات کانکس رستوران

کانکس رستوران با توجه به کاربری آن، به انواع گوناگونی دسته بندی می شود. هر کدام از آن ها امکانات و تجهیزاتی دارند که با دیگری تفاوت دارد. بعضی از آن ها بسیار مجهز هستند. بعضی دیگر تنها امکانات پایه و اصولی کانکس را دارند. اگر بخواهیم به این امکانات اشاره کنیم، می توان از صندوق پرداخت، آشپزخانه، محل تحویل غذا و… نام برد.

کانکس رستوران چه فوایدی دارد؟

این کانکس تا حد زیادی از هزینه های جانبی برای راه اندازی کسب و کار شما می کاهد. مصالح این کانکس پیش ساخته هستند. پس لازم نیست هزینه ای برای خرید این مصالح اختصاص داده شود. علاوه بر آن  هزینه نصب این کانکس، بسیار اندک است. توجه داشته باشید که کانکس رستوران در مدت کوتاهی ساخته و نصب می شود. قیمت خرید  این کانکس در مقایسه با سازه های مشابه، بسیار مناسب است کانکس مسکونی.

کانکس رستوران سرعت ساخت بالایی دارد. چون مصالح آن پیش ساخته هستند. همین امر باعث می شود که نیازی به ساخت مصالح در محل نباشد. قطعات  این کانکس  به محل منتقل و در آن جا نصب می شود. این فرآیند با سرعت بالایی صورت می گیرد.

طراحی کانکس رستوران

طراحی کانکس رستوران

طراحی کانکس رستوران

این سازه به شیوه های گوناگونی طراحی می شود. عاملی که در طراحی این کانکس بسیار به آن دقت می شود، اندازه کانکس است. طراحان و مهندسانی که در این حوزه فعایت می کنند، باید تلاش کنند تا از کمترین فضا بیشترین استفاده را کنند. به عبارتی این کانکس باید دارای تمام بخش های اصولی یک رستوران باشد تا در روند کار اختلال ایجاد نکند. توجه کنید اندازه این کانکس باید استاندارد باشد. تا محدودتی برای حمل و نقل و نصب به وجود نیاید.

انواع کانکس رستوران

کانکس رستوران به انواع زیادی دسته بندی می شود. ملاک دسته بندی هر یک متفاوت است. بعضی از این کانکس ها، با توجه به ماده اصلی که در ساخت آن ها استفاده شده، دسته بندی می شوند . بعضی دیگر بر اساس نوع عملکردی که دارند دسته بندی می شوند. به طور کلی کانکس رستوران به سه دسته تقسیم می شود. در ادامه هر یک را به طور اختصاصی توضیح خواهیم داد.

 • کانکس فروشگاهی

  انواع کانکس رستوران

  انواع کانکس رستوران

بعضی از این کانکس ها به گونه ای طراحی شده اند که تمام امکانات یک رستوران را دارا می باشند. به این صورت که طبخ و سرو غذا در کانکس انجام می شود. این دسته از کانکس ها در ابعاد بزرگ ساخته می شوند. معمولا تمام امکانات  و بخش های اصلی و فرعی رستوران را دارند. شما در این دسته از کانکس ها آشپزخانه، کانتر تحویل غذا و… مشاهده می کنید.

دسته دوم

طراحی این کانکس به گونه ای است که فضایی برای سرو غذا اختصاص داده نشده است. این کانکس فقط دارای یک فضایی برای طبخ غذا است. معمولا سرو غذا در محیط خارج از کانکس صورت می گیرد. توجه داشته باشید که این دسته از کانکس ها، امکانات و تجهیزات کانکس دسته اول را ندارند.

 • کانکس سیار

این کانکس ها قابلیت جا به جایی و انتقال دارند. کانکس سیار در ابعاد و اندازه کوچکی طراحی می شود. در این کانکس تنها بخش های اصلی رستوران تعبیه می شود. به این صورت که غذا را طبخ و سپس عرضه می کنند و فضای کافی برای سایر بخش ها  مثل صندوق و  محیط سرو، وجود ندارد. توجه داشته باشید که این کانکس ها به دلیل نوع کارکرد و قابلیت هایی که دارند، مناسب فست فودها هستند.

ابعاد کانکس رستوران

این سازه در ابعاد متفاوتی ساخته می شود. معمولا ابعاد و اندازه کانکس استاندارد است. اندازه آن باید به گونه ای باشد که برای سایر کسب و کار ها مزاحمتی ایحاد نکند. کانکس دسته اول، در ابعاد بزرگ تری ساخته می شود. این کانکس قابلیت هایی دارد که سایر کانکس ها آن ها را ندارند، به همین دلیل تفاوت در حجم و ابعاد این کانس، کاملا مشهود است.

کانکس دسته ی دوم، اندازه کوچک تری نسبت به کانکس دسته ی اول دارد. در قسمت بالا اشاره کردیم محل سرو غذا در کانکس های دسته ی دوم رو به روی کانکس است. یعنی فضایی در داخل کانکس به این موضوع اختصاص داده نشده است.

کانکس سیار ابعاد کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارد. یکی از دلایلی که باعث شده این کانکس، سیار لقب بگیرد، اندازه و حجم کم آن است. اندازه کوچک کانکس سیار، باعث شده است تا به راحتی از جایی به جای دیگر منتقل  شود کانتینر رستوران.

قیمت کانکس رستوران

قیمت کانکس رستوران

قیمت کانکس رستوران

نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که این کانکس با چه قیمتی فروخته می شود . عواملی هستند که در قیمت یک کانکس تاثیر می گذارند. توجه داشته باشید که امکانات و تجهیزاتی که در ساخت کانکس به کار رفته با سایر کانکس ها یکسان نیست و این امر موجب تفاوت قیمت کانکس می شود. در قسمت پایین به این عوامل اشاره می کنیم.

 1. اندازه و ابعاد کانکس
 2. مواد و مصالح

اولین عاملی که در بحث قیمت گذاری به آن توجه می شود، اندازه و ابعاد کانکس است. ابتدا قیمت هر متر مربع محاسبه می شود. بعد از محاسبه اندازه کانکس، هزینه ای که برای خرید مواد و مصالح کانکس صرف شده، در قیمت تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید که نوع مواد و مصالح به کاررفته در ساخت کانکس متفاوت است.  در ساخت بعضی از آن ها ، از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده می شود. بعضی دیگر از کانکس ها هم هستند که از موادی با کیفیت متوسط ساخته می شوند.

خرید کانکس رستوران

خرید کانکس رستوران

خرید کانکس رستوران

کانکس از جمله کالاهایی است که خرید آن نیاز به دقت و تجربه کافی دارد. لازم است که قبل از خرید به مواردی دقت داشته باشید. از جمله این موارد، فضایی است که برای ساخت کانکس اختصاص می دهید. حتما دقت کنید محلی که انتخاب کرده اید، گنجایش کافی برای نصب کانکس را داشته باشد.

فراموش نکنید که امکانات و تجهیزات در این سازه بسیار مهم است. حتما قبل از انتخاب کانکس، به امکانات آن توجه کنید . هر کدام از این تجهیزات در روند کار اثرگذار هستند. نبود بعضی از این امکانات ممکن است تا کار شما را مختل کند.

فروش کانکس رستوران

شما می توانید با توجه به نیاز خود، کانکس را خریداری کنید. کارشناسان شرکت شما را با فرآیند خرید آشنا می کنند تا راحت تر بتوانید این کار را انجام دهید. دسترسی شما به محصول راحت تر از گذشته شده است. شما می توانید محصول خود را از طریق اینترنت مشاهده کنید. علاوه بر خرید اینترنتی، می توانید از کانکس به صورت حضوری بازدید کنید کانکس در زنجان.

تعمیرات کانکس رستوران

تعمیرات کانکس رستوران

تعمیرات کانکس رستوران

اگر بعد از مدتی کانکس شما دچار آسیب شد، می توانید نوع آسیب را به تعمیرکاران و مشاوران شرکت گزارش دهید. عمده آسیبی که به کانکس وارد می شود با توجه به کاربری آن ، از بین رفتن دیواره بیرونی بر اثر برخورد اشیا سنگین به کانکس است. در این صورت می توانید آسیب را به تعمیرکاران گزارش دهید تا برای تعمیر کانکس اقدام کنند.

 

b2n

yun

rizy

Rate this post