کانکس

کانکس یک سازه است که ابتدا برای سکونتگاه تعدادی از مردم ساخته شد ولی به مرور زمان در فعالیت های صنعتی و خدماتی مورد استفاده قرار گرفت کانتینر.

کانکس چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مهم ترین کاربرد های کانکس، اسکان زلزله زدگان در مناطق تخریب شده است. در عصر امروز کانکس ها کاربرد های بسیارزیادی پیدا کرده اند و در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار گرفته اند. به طوری که در مشاغل اداری و صنعت غذا و امور بانکی هم کاربرد دارند. و به علت توجه بسیار زیاد مشاغل گوناگون به صنعت canex امکان رشد این صنعت هم فراهم شده است و قدم های بعدی برای ساخت کانکس هایی متنوع تر و کاربردی تر بسیار محکم تر از قبل برداشته شده است. برای این که با کاربرد های کانکس، بیشتر آشنا شویم خواندن ادامه این مقاله را ازدست ندید.

در زمان گذشته کانکس تنها یک وسیله یا دکه برای اقامت کارگران بود تا بتوانند شب ها در آن استراحت کنند. به بیان ساده تر یک استراحتگاه تلقی می شد و کاربرد چندانی نداشت. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم در عصر امروز ما کمتر حوزه ای را می بینیم که canex در آن ورود نکرده باشد. به طوری که در تمام شاخه های شغلی مورد استفاده قرارگرفته است.

مثل سازه هایی که در آن فعالیت آموزشی و بهداشتی انجام می دهند. یا canex های خودپرداز برای کارهای بانکی. پس بهتر است همانند گذشته سطحی به این کالا نگاه نکنیم بلکه دید خودمان را وسیع تر کنیم. تا چشم اندازهای این صنعت را مشاهده کنیم.

صنعت سازه از جمله صنایعی است که امکان پیشرفت زیادی دارد و حتی می توان کاربرد های آن را بیشتر و متنوع تر کرد ولی باید به نکات مثبت و قوت این صنعت توجه کنیم و نباید اجازه بدیم که محدودیت­ها وتحریم­ها مانعی بر سر پیشرفت ما قراربگیرند و تنها به تلاش خودمان بسنده کنیم.

کانکس چه فوایدی دارد؟

کانکس چه فوایدی دارد؟

کانکس چه فوایدی دارد؟

ساخت سازه بسیار سریع تر از ساخت خانه است چون ساخت خانه به دلیل متراژ و ابعادی که دارد، زمان بیشتری می برد علی رغم این که تمام مصالح آن در لحظه باید ساخته شوند. ولی کانکس مصالحی دارد که از قبل ساخته شده از این رو زمان کمتری صرف تهیه کانکس می شود کانکس مسکونی.

کانکس قابل حمل

سازه قابل حمل است و کسانی که از آن استفاده می کنند می توانند آن را به هرجایی که می خواهند حمل کنند. و ضمن اینکه باید بدانید که حمل آن بسیار ساده است . قطعا کمتر وسیله ای را در اطراف خود دیده اید که هم قابلیت حمل کردن داشته باشد هم در شرایط مختلف بتوان از آن استفاده های متنوع کرد.

یعنی می توان آن را برای جای استراحت و هم برای وسیله کسب درآمد به طرق مختلف مثال زد. این قابلیت کانکس در کمتر وسیله ای وجود دارد چون وسایل دیگر هر قدر هم که خوب و هر قدر هم که مجهز باشند، امکان حمل ساده ندارند. در نتیجه کمتر مورد استفاده فروشندگان و صنعتگران قرار می گیرد چرا که نمی شود ساده و بی دردسر آن را به محل های شلوغ و پر ازدحام شهر برد و در آن کالاهای فرهنگی و صنعتی و خوراکی  خود را به دیگران عرضه کرد. canex در این ویژگی نسبت به سایر اسکان ها برتری دارد.

از دیگر فواید سازه این است که استفاده از آن در محل­های پر ازدحام به ویژه در شب جلوه های بصری زیادی دارد. و سازه در مقایسه با غرفه های فروش کالا که بسیار سست و بی دوام هستند. و هیچ گونه جاذبه ی بصری هم ندارند، برتری دارد.

مقاوت کانکس

کانکس­ها مقاومت زیادی در برابر حوادثی مثل زلزله دارند و طرز ساخت آن به گونه­ای است. که فروریختن آوار و حوادث این چنینی تهدیدی برای جان انسان محسوب نمی­شود. در صورتی که بقیه اسکان­ها اگرچه ممکن است شرایط مشابهی با کانکس داشته باشند اما در مقابل حوادث غیرمترقبه و پیش بینی نشده نمی­توانند. واکنش خوبی از خود نشان دهند و اقامت در آن­جا بسیار ریسک پذیر است و ممکن است خطری برای جان خانوارها محسوب شود.

امکان بازسازی کانکس

بعضی از اقامتگاه­ های موقت امکان بازسازی و تعمیر ندارند و بعد از خراب شدن آن­ها دیگر نمی شود. آن­ها را بازسازی کرد و هزینه های زیادی بر دوش مصرف کنندگان می­گذارد تا بتوانند یک اقامتگاه  موقت دیگری تهیه کنند در صورتی که سازه قابلیت ترمیم و بازسازی دارد و هرکدام از اجزای canex  را می­توان جداگانه تعمیر کرد و همانند روز اول، نو و قابل استفاده می­شوند.

سازه از جمله سازه هایی است که می توان بعد از استفاده در صورت عدم نیاز آن را به فروش گذاشت. در صورتی که سازه های دیگر ممکن است. یا طرفداران زیادی نداشته باشد، یا خریدار آن ممکن است به خرید این سازه دست دوم تمایل چندانی نشان ندهد .در این صورت فرد ضرر زیادی را متحمل می­شود ولی اگر سازه داشته باشد. می­تواند هر زمانی که خواست آن را به قیمتی کمتر بفروشد.

فایده دیگر کانکس این است که کانکس ها وسیله خوبی برای اقامت هستند اگر تا حالا به شکل فیزیکی و ظاهری آن ها دقت کرده باشید، حتما متوجه شدید که canex  ها به خاطر نوع ساخت و عایق بندی شان تحت هیچ شرایطی گرما را از خود عبور نمی­دهند. آب و هوای مطلوبی را برای ساکنان آن فراهم می­کند.

انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس

کانکس ها انواع بسیار گوناگونی دارند که در این جا به چند مورد اشاره می کنیم:

 

کانکس خدمات شهری و فروشگاهی کانکس نگهبانی
سازه مسکونی و کانکس اداری کانکس کارگاهی
کانکس سرویس بهداشتی کانکس ویلایی

 

 • کانکس فروشگاهی

  : تعداد زیادی از فروشندگان و صنعتگران تمایل دارند که کالاهای خود را در سازه بفروشند. چون هم فضای کمتری اشغال می­کند و علاوه بر آن هزینه تهیه آن از اجاره یک مغازه کمتر است. علاوه بر آن اقامت سازه در قلب بازار و محوطه­های شلوغ و پر رفت و آمد شهر، جلوه های بصری زیبایی را فراهم می­کند. که این امر موجب جذب خریدار می­شود کانکس فروشگاهی.

 • کانکس سرایداری

  بعضی از ساختمان­های اداری و مسکونی به یک نفر نیاز دارند تا برای مدت طولانی بتواند در ساختمان سرایداری کند و در کانکس اقامت داشته باشد. وکار های نظافت در ساختمان را انجام دهد و خود سرایدار هم باید تمام مدت در آن جا حضور داشته باشد تا هر روز به کارهای نظافتی ساختمان رسیدگی کند. برای این منظور،canex هایی را تهیه می­کنند تا سرایدار در آن جا اقامت داشته باشد.

 • کانکس ویلایی

  کانکس ویلایی کاربرد خانه را دارد. این نوع سازه، امکانات یک خانه را دارا می باشد. و دارای اتاق خواب و آشپزخانه و سرویس بهداشتی است و به همین دلیل با استقبال خریداران و مصرف­کنندگان زیادی مواجه شده است. این نوع کانکس معمولا در حیات و فضای باز خانه­ها گذاشته می­شود. تا شرایط بهتر و راحت تری برای زندگی کردن فراهم کند.

 • کانکس خدمات شهری

  اگر قبلا در سطح شهر قدم زده باشید حتما این سازه ها را دیده اید . این canex ها معمولا فست فود هاو کتاب­خانه­ های سیار و فروشگاه­ها و دفاتر اداری و سرویس بهداشتی هستند. که خدمات زیادی را به شهروندان ارائه می دهند. معمولا فروشندگان به راحتی سازه را در یک منطقه پرازدحام که قابلیت تجاری دارد. مستفر می کنند و محصولات فرهنگی و خوراکی خود را به فروش می­رسانند تا از این راه به سود دلخواه خودشان دست پیدا کنند. در غیر این صورت فروشندگان مجبور بودند در یک منطقه ای که به لحاظ موقعیت تجاری استراتژیک نیست، یک مکانی را با هزینه گزاف اجاره کنند و در نهایت به سود دلخواه خود دست پیدا نمی کنند.

 • کانکس نگهبانی

  در بسیاری از شهر­ها چندین مجتمع بزرگ و پرجمعیت هستند که نیاز به نگهبان دارند تا همه روزه در آن جا حاضر باشد و از مجنمع و ساختمان مراقبت کند. تا ورود و خروج فرد غریبه به مجتمع را بررسی کند تا جلوی هرگونه خلاف و دزدی گرفته شود. معمولا صاحبان این ساختمان و مجتمع­ها ،کیوسک ها یا سازه های نگهبانی را خریداری می­کنند. و در اختیار نگهبان قرار می­دهند و کانکس را در محلی مستقر می­کنند که امکان دید همه جانبه وجود داشته باشد. علاوه بر آن شرایط مطلوبی را برای نگهبان فراهم می ­کند.

ابعاد کانکس

ابعاد کانکس

ابعاد کانکس

خریدران سازه باید دقت داشته باشند که اندازه یک سازه حتما باید استاندارد باشد. یعنی نه خیلی بزرگ باشد که فضای زیادی را اشغال کند. نه خیلی کوچک باشد که امکان رفت و آمد نداشته باشد. سازه باید توسط ماشین های باربر و جرثقیل و ماشین های کشنده قابل حمل باشد. خریدران کانکس با توجه به نیازی که دارند می دانند. که سازه آن ها در چه ابعاد و متراژی باشد.آن ها همچنین باید بدانند که کانکس آن ها چه مقدار فضایی را اشغال می­کند کانکس انباری.

چون ممکن است فضای کافی برای اسکان آن را نداشته باشند. پس حتما قبل از خرید کانکس به اندازه و حجم و ابعاد آن توجه داشته باشید. ابعاد سازه با توجه به این که در کدام دسته بندی قرار می­گیرند. متفاوت است مثلا ابعاد کانکس های دفتری،اداری، خدماتی با کانکس های مسکونی و ویلایی کاملا گوناگون است. باید توجه داشته باشید که canex های اداری و دفتری ممکن است. ابعاد و اندازه کوچک تری از کانکس های مسکونی داشته باشند و کارشناسان و متخصصان این حوزه علاوه بر این که کانکس ها را متفاوت طراحی می کنند، ابعاد و اندازه آن ها را متفاوت در نظر می گیرند.

قیمت کانکس

قیمت کانکس با توجه به انواعی که دارد متفاوت است. علاوه بر آن نوع مصالح به کار رفته در ساخت کانکس­ها باعث می شود تا قیمت آن تفاوت داشته باشد. توجه داشته باشید که کیفیت محصول و استفاده از مواد درجه یک در ساخت canex اهمیت زیادی دارد. و باعث تفاوت در قیمت canex ها می­شود.

اما اطمینان داشته باشید که قیمت آن بسیار به صرفه و ارزان است. چون کارشناسان و مهندسان زیادی برای طراحی آن ها وقت صرف کرده ­اند.  شما در هزینه کمی که پرداخت می­کنید یک محصول با کیفیت دریافت می­کنید. برای مثال کانکس ویلایی یکی از پرطرفدارترین کانکس­ها است اما بستگی به امکانات آن دارد ممکن است.

بعضی از این سازه های ویلایی چند اتاق و آشپزخانه داشته باشند. به طبع قیمت متفاوتی به نسبت کانکس های ساده و با تعداد اتاق کمتر دارند. بعضی از این کانکس­ها مساحت بیشتری دارند. ولی بعضی از آن ها مساحت کمتری دارند که در قیمت گذاری آن­ها تفاوت ایجاد می کند. علاوه بر آن بعضی از این کانکس های ویلایی امکانات و شرایط بهتری برای زندگی یک یا چند نفر دارند ولی سازه هایی هستند.

امکانات کمتر و محدودتری دارند طبیعتا قیمت این دسته از کانکس ­ها ارزان تر است. قیمت کانکس­ها با توجه به کیفیت و امکانات داخلی آن گوناگون است. ولی در نظر داشته باشید که قیمت آن کاملا در دست خریدار است. او اگر بخواهد می­تواند یک کانکس ارزان با امکانات محدودتر بخرد یا اگر بخواهد می­تواند یک سازه متوسط و ارزان با شرایط متوسط سفارش دهد.

و این کاملا بستگی به  انتخاب خریدار دارد که یک canex لوکس و گران قیمت سفارش دهد.

بعضی از کانکس­ها هم سفارشی هستند و مطابق با سفارش مشتریان به شیوه استاندارد ساخته می­شوند. این دسته از کانکس ها همان طور که از اسمشان پیدا است. سفارشی هستند یعنی قیمت ثابت و مشخصی ندارند و قیمت این دسته از کانکس ها با توجه به امکاناتی که مشتری سفارش می­دهد متغیر است.

خرید کانکس

خرید کانکس

خرید کانکس

خریدران و مصرف کنندگان سازه می­توانند با توجه به نیازی که دارند سازه خریداری کنند. معمولا فروشندگان علاقه مند به استفاده از کانکس­های فروشگاهی هستند و یا بعضی از ساکنان مناظق خوش آب و هوا مثل فیروزکوه و دماوند تمایل به خرید کانکس ویلایی دارند.  بعد از مشخص شدن نیازها، در مرحله بعد مشتریان می­توانند جنس و مصالح به کار رفته در سازه را مورد بررسی قراردهند تا از خرید خودشان مطمئن شوند علاوه بر آن می توانند از مشاوره­های متخصصان و کارشناسان شرکت هم استفاده کنند. سپس می توانند به سایت مراجعه کنند و مشخصات شرکت را بررسی و اقدام به خرید کنند.

فروش کانکس

شرکت هایی که در زمینه فروش سازه و کانتینر فعالیت می کنند، متخصصانی را استخدام کرده اند که کانکس­ها را قیمت گذاری کنند. و آن­ها را به فروش برسانند علی رغم آن آگهی فروش کانکس ها در سایت شرکت موجود است. و خریدران می­ توانند به سایت مراجعه کنند و با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرند. و در رابطه با خرید canex از آن ها مشاوره بگیرند.

تشخیص این که چه کانکسی بد و چه کانکسی خوب است کار چندان ساده ای نیست. لازم است خریداران کمی تخصص در این زمینه داشته باشند. و علاوه بر آن ممکن است بعضی از نکات را حین خرید محصول متوجه نشوند مثلا نوع عایق بندی و نحوه جوش خوردن میله ها و کیفیت مصالح را متوجه نشوند. و لازم باشد تا یک کارشناس با توجه به تجربیات متعددی که در این حوزه دارد، بعضی از نکات را به آن ها گوشزد کند علاوه بر این خریدار ممکن است.

کانکسی را برای خود انتخاب کند که نیاز ضروری به آن نداشته باشد. توجه کنید نوع کانکسی که انتخاب می­کنید حتما باید متناسب با نیاز شما باشد. در غیر این صورت ممکن است کانکسی را خریداری کنید که بعد متوجه شوید که هیچ نیازی به آن نداشته ­اید و در تشخیص خود اشتباه کرده اید. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است. با کارشناسان و متخصصصان شرکت در ارتباط باشید و خواسته ها و انتظارات خود را با آن­ها در میان بگذارید. تا آن­ها شما را درخرید کمک کنند. در نتیجه با هم فکری خودتان و کارشناسان فروش بهترین گزینه را انتخاب کنید.

تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس

تعمیرات کانکس

بعضی از شرکت­ها علاوه بر تولید کانکس در انواع و ابعاد گوناگون، سازه ها را تعمیر و بازسازی می­کنند. تا مصرف کنندکان هزینه ای را صرف خرید سازه جدید نکنند. شرکت تمام آسیب های وارد شده به کانکس را تعمیر می­کند. اگر آسیب وارد شده جزئی و کم باشد در محل مورد نظر تعمیر می شود. کسانی که از سازه استفاده می کنند. و بعد از مدتی می بینند که به کانکس آسیب وارد شده است. می توانند با متخصصان شرکت تماس بگیرند و آدرسی را که کانکس در آن مستقر است تعمیرات کانکس.

و همچنین نوع آسیب را به کارشناسان گزارش دهند تا آن ها به محل بیابند و canex را تعمیر کنند و در اختیار مصرف کندگان قراردهند. شاید برای مصرف کنندگان سوال باشد که تعمیر یک کانکس چه مدت زمان می برد؟  البته که پاسخ به این پرسش بستگی به نوع آسیب وارد شده دارد. ولی از آن جا که خدمت به مشتریان از اصول بسیار مهم و پایه ای شرکت است.،  تمام کادر در تلاش هستند تا در مدت زمان کم اقدام به تعمیر آسیب های سازه بکنند تا جلب رضایت مصرف کننده را به همراه داشته باشند. گاهی اوقات علاوه بر تعمیرات canex تغییراتی را بر آن اعمال می شود مثلا نصب یک پنجره اضافی یا احداث حمام و هرکدام را جداگانه توضیح خواهیم داد

تعمیر کفپوش کانکس

معمولا اگر تخته کف پوش از نوع ضد آب باشد. احتمال این که در سال های طولانی مورد استفاده قرار بگیرند بسیار زیاد است. چون در اثر ریختن آب و مایعات ،کفپوش در مقابل آن مقاومت می کند اما اگر از نوع ام دی اف باشد. در اثر رفت و آمد و تردد زیاد و یا برخورد یک شئ سنگین به کفپوش، احتمال از بین رفتن آن در طی چند سال وجود دارد و شاید لازم باشد که کفپوش مجددا نصب شود.

تعمیر نمای بیرونی کانکس

تعمیر نمای داخلی کانکس

تعمیر نمای داخلی کانکس

یکی از کارهای تعمیری سازه، تعمیر بدنه خارجی آن است. به این صورت که ابتدا بازدید حضوری از آن صورت می گیرد. کارشناسان آن را نگاه می کنند و اگرتشخیص دادند. که ورقه آن نیاز به عوض شدن دارد. آن را تعویض می کنند ولی گاهی اوقات ممکن است سازه با هیچ شئ سنگینی برخورد نکرده باشد. و آسیب های جزئی به آن وارد شده باشد. که در این صورت با صاف­کاری می توان این مشکل را حل کرد.

تعمیر نمای داخلی کانکس

در این مورد هم باید بازدید حضوری از سازه بشود که کارشناسان متوجه شوند نمای داخلی سازه، چه میزان خسارت برداشته است مثلا ممکن است. سقف سازه به خاطر رطوبت و بارش باران و برف نم داده باشد. در این صورت تعمیرکاران کانکس محل نشت را به طور کامل شناسایی می­کنند و آن را آب بندی می کنند. گاهی ممکن است حوادث غیر مترقبه مثل آتش سوزی و  سیل یا تخریب دیواره های canex اتفاق بیفتد. که تعمیرکاران دیواره هایی را که به خاطر بروز هر حادثه ای از بین رفته ، ترمیم می کنند.

تعمیر پنجره کانکس

اگر بنا به دلایی درب و پنجره سازه دچار آسیب شد. که این اتفاق به دلیل برخورد سازه با شیئی سنگین می افتد تعمیرکاران می توانند پنجره جدید را نصب کنند.

در چه شرایطی کانکس بازسازی نمی شود؟

اگر سازه دچار آسیب جدی شده باشد که این اتفاق خیلی کم میفتد مثلا برخورد با یک جسم فوق سنگین و یا وقوع سیل شدید یا سونامی که موجب تخریب کامل canex می­شود. به طوری که ظاهر فیزیکی آن کاملا تغییر می کند در این شرایط تعمیری صورت نمی گیرد چرا که هزینه تعمیر آن تقریبا با خرید کانکس برابری می­کند. در این شرایط سازه به ضایعات سپرده می شود.

چگونه می توانیم کانکس خود را تعمیر کنیم؟

چگونه می توانیم کانکس خود را تعمیر کنیم؟

چگونه می توانیم کانکس خود را تعمیر کنیم؟

تعمیر سازه به تخصص نیاز دارد و علاوه بر آن به ابزارآلات زیادی نیاز دارد. که این ابزار ها ممکن است در جعبه ابزار شما نباشد و شاید که دسترسی به این ابزارآلات داشته باشید. اما طریقه استفاده از آن برای شما روشن نباشد علاوه بر آن گاهی برای تعمیر یک قسمت از سازه نیاز است.

که اجزا و قطعات جدیدی را جایگزین قطعه از بین رفته بکنید ولی آن قطعه را در دسترس نداشته باشید. و هر اقدامی که بکنید ممکن است به میزان خرابی ها بیفزاید. در این شرایط توصیه می شود که با تکنسین­ها و تعمیرکاران سازه تماس بگیرید. و اجازه دهید آن­ها با تجربه طولانی که در تعمیر و ترمیم و بازسازی سازه ها دارند، canex شما را تعمیر کنند. و مثل روز اول به شما تحویل بدهند کانکس در تهران.

جمع بندی

در پایان این نکته باید گفته شود که صنعت سازه، یکی از بهترین صنایع در تمام دنیا است. با توجه به این که  هر کشوری به تناسب امکانات و زیر ساخت هایی که دارد،  سعی می کند صنعت مورد نظر را در همان حوزه تقویت کند. کشور ما هم با توجه به امکانات و مواد خامی که دارد قطعا می­تواند در زمینه صنعت کانکس پیشتاز باشد.

 

b2n

yun

rizy