کانتینر بزرگ چیست ؟

کانتینر بزرگ

حتما شما نام کانتینر را شنیده اید یا تصویر آن را در اخبار اقتصادی مشاهده کرده اید. کانتینر بزرگ به سازه ای گفته می شود که قابلیت صنعتی و تجاری دارد. شما می توانید با انواع آن که در این زمینه ها استفاده می شوند آشنا شده و از کاربرد های آن به طور کامل مطلع شوید. این سازه کاربرد های بسیار زیادی دارد که شما می توانید با توجه به این کاربرد ها و ویژگی های هر یک، سازه را سفارش داده و از کاربرد های آن استفاده کنید.

کانتینر بزرگ چه کاربردی دارد ؟

اگر بخواهیم که به کاربردها و ویژگی های کانتینر بزرگ اشاره کنیم، حتما می بایست این سازه را از سایر سازه ها متمایز کینم. البته کانتینر بزرگ ویژگی هایی دارد که به طور کامل با سایر سازه ها فرق می کند و تفاوت های آن ها آشکار است. در جدول زیر به کاربرد های کانتینر بزرگ اشاره می کنیم.

حمل و نقل و انتقال انواع کالا نگهداری از محصولات
قابلیت فروش کالا قابلیت مسکونی و زیستی

 

حمل و نقل و انتقال انواع کالا :

یکی از مهم ترین کاربرد های کانتینر که همه شما با آن آشنایی دارید. حمل و نقل و انتقال انواع کالا به کشور های مختلف از طریق حمل و نقل زمینی و دریایی است.  اگر شما اخبار اقتصادی و تجاری را مشاهده کرده باشید حتما تصاویر جعبه های فلزی که یکی از ابزار های مهم حمل و نقل دریایی است مشاهده کرده اید. این جعبه ها همان کانتینر هایی هستند که محصولات مختلف را از جایی به جای دیگر متقل می کنند.

تاجران و بازرگانان با خرید این سازه ها، محصولات و کالاهای خود را در کمترین زمان ممکن به شیوه منسجم از جایی به جای دیگر منتقل می کنند. نحوه بارگیری و تحلیه بار توسط این سازه ها، به صورت یکپارچه می باشد. بنابراین در وقت و زمان شما به شدت صرفه جویی می شود و شما می توانید با صرف مدت زمان کمتر، تمام زمان خود را صرف رسیدگی به اهداف خود کنید.

نگهداری از محصولات :نگهداری از محصولات

یکی از کاربرد های کانتینر بزرگ، نگهداری از محصولات است. این کانتینر قابلیت نگهداری از انواع محصولات را دارا می باشد. یکی از انواع کانتینر بزرگ، کانتینر یخچالی است که البته با توجه به نوع کاربری در ابعاد کوچک نیز ساخته می شود. این کانتینر وظیه نگهداری و مراقبت از محصولات خوراکی و فاسدشدنی را دارد. به عبارتی برای نگهداری از مواد دارویی و غذایی ممکن است که از این کانتینر استفاده شود. در مطلب بالا به کانتینر هایی که کار انتقال کالا را بر عهده دارند اشاره کردیم. حالا فرض کنیم که افرادی که خواهان استفاده از این سازه هستند، شرکت های دارویی و محصولات خوراکی هستند. به همین دلیل کانتینر آن ها می بایست به سیستم های خنک کننده مجهز باشد تا محصولات در حین انتقال و جا به جایی آسیب نبینند.

قابلیت فروش کالا :

در این جا قصد داریم تا کانتینر فروشگاهی، یکی از کاربردی ترین انواع کانتینر بزرگ را برای شما معرفی کنیم. این کانتینر از جمله کانتینر هایی است که یا در ابعاد بزرگ یا در ابعاد متوسط ساخته می شود. فروشندگان و صنعتگران علاقه مند هستند تا از این سازه برای فروش کالا و محصولات خود استفاده کنند. کانتینر فروشگاهی یک کانتینر بزرگ به شمار می رود که اغلب به دلیل کمتر بودن هزینه خرید آن به نسبت مغازه و سازه های دیگر مورد توجه قرار می گیرد. همچنین کانتینر فروشگاهی قابلیت انتقال و جا  به جایی دارد. اگر شما از سودآوری محیط نصب کانتینر رضایت نداشتید، می توانید سازه را از جایی به جای دیگر انتقال دهید.

قابلیت مسکونی و زیستی :

یکی از مهم ترین کاربردهای کانتینر بزرگ، قابلیت مسکونی و زیستی آن به شمار می رود. این سازه یکی از مهم ترین سازه های مسکونی است. زیرا در هر شرایط آب و هوایی و در هر زمانی قابلیت مسکونی دارد. ابن سازه در مناطق صعب العبور قابلیت اجرا و ساخت و ساز دارد. از همه این موارد مهم تراین است که شما می توانید این سازه را تعمیر کرده و آن را بفروشید. ضمن این که کانتینر مسکونی به عنوان یک کانتینر بزرگ، به صورت دوبلکس و دوطبقه نیز ساخته می شود. در ادامه قصد داریم تا شما را با انواع دیگر کانتینر بزرگ آشنا کنیم تا راحت تر بتوانید کانتینر مدنظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

انواع کانتینر بزرگ :انواع کانتینر بزرگ

در این مطلب قصد داریم تا چند مورد از مهم ترین انواع کانتینر بزرگ را که در امور مختلف کاربرد دارند به شما معرفی کنیم. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

  1. کانتینر دوطبقه
  2. کانتینر رستوران
  3. کانتینر معدن
  4. کانتینر خوابگاهی
  5. کانکس بزرگ

کانتینر دوطبقه :

کانتینر دوطبقه، یکی از مهم ترین انواع کانتینر بزرگ است. البته ابعاد آن ها متغیر است و این امکان وجود دارد که در ابعاد کوچک تر ساخته شوند اما  اکثر این سازه ها در ابعاد بزرگ کارایی دارند. مثلا کانتینر دوطبقه از جمله کانتینرهایی است که به صورت مسکونی و مدیریتی مورد استفاده قرار می گیرد. این کانتینر ها همان کانتینر دوبلکس هستند که به شکل متفاوتی طراحی می شود. معمولا دو کانتینر به صورت عمودی روی یکدیگر قرار می گیرند.

کانتینر رستوران :

کانتینر رستوران از جمله کانتینرهایی است که در ابعاد بزرگ طراحی می شود. این سازه عموما به این صورت است که طبخ و سرو غذا یا در داخل کانتینر یا تنها طبخ غذا در داخل کانتینر اتفاق می افتد. به همین دلیل اندازه و ابعاد این سازه به طور کامل متفاوت است. اگر تمام مراحل اعم از پخت و سرو غذا در کانتینر رستوران اتفاق بیفتد، این سازه به ناچار در اندازه های بزرگ تری ساخته می شود اما گونه ای از کانتینر های رستوران هستند که تنها ارائه اغذیه به شهروندان را بر عهده دارند. این سازه ها در اندازه های کوچک تر ساخته می شوند کانکس رستوران .

کانتینر معدن :کانتینر معدن

کانتینر معدن یکی دیگر از انواع کانتینربزرگ است. این کانتینر در پالایشگاه ها برای مونتاژ صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این کانتینر در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است تا این سازه با شرایط ویژه و منحصر به فردی طراحی شود تا بتواند مقاومت خود را در شرایط آب و هوایی مختلف حفظ کند.

کانتینر خوابگاهی :

اگر بخواهیم یک نمونه دیگر از کانتینر بزرگ را برایتان مثال بزنیم، می توانیم به کانتینر خوابگاهی اشاره کنیم. این سازه عمدتا در حوزه های مختلف مسافرتی، توریستی، زیارتگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. البته کارکرد های هر یک متفاوت است اما ویژگی های مشابهی دارد.

ابعاد کانتینر بزرگ :

قطعا ابعاد کانتینر بزرگ ثابت و یکنواخت نیست و به طور کامل با یکدیگر تفاوت دارند. مثلا کانتینر دوطبقه به دلیل این که عمدتا در مشاغل مدیریتی یا در امور مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد، در اندازه های بزرگ تری ساخته می شود. کانتینر رستوران نیز در ابعاد بزرگتری ساخته می شود. ابعاد کانتینر معدن با سایر کانتینر ها کمی متفاوت است. به دلیل نوع کاربری و کارکردی که دارد حتما باید در ابعاد وسیع تری ساخته شود. کانتینر خوابگاهی نیز کارکردی مشابه با کانتینر دوطبقه دارد و در ابعاد بزرگ تری ساخته می شوند کانتینر اداری .

قیمت کانتینر بزرگ :قیمت کانتینر بزرگ

قیمت یک کانتینر بزرگ از عوامل متعددی تاثیر می پذیرد. یکی از این عوامل امکانات کانتینر است. اگر کانتینر تنها مجهز به امکانات پایه باشد، خریداران می توانند هزینه کمتری را برای خرید این سازه پرداخت کنند. بعضی از سازه ها امکانات بیشتری دارند که این امکانات نیز توسط افراد تغییر می کند. به همین دلیل این امکان وجود دارد که افراد کانتینر خود را با هر قیمتی خریداری کنند. به عبارتی می توانند خودشان تعیین کننده قیمت کانتینر بزرگ باشند.

خرید کانتینر بزرگ :

ما در مطالب بالاتر  انواع کانتینر بزرگ را برای شما معرفی کردیم. شما می توانید با خرید یک کانتینر بزرگ گامی بلند در جهت رسیدن به اهداف خود بردارید. شما می توانید با تکیه بر دانش فنی شرکت، کانتینری که بیشتر از بقیه مطابق با سلیقه و دیدگاه شما است انتخاب کرده و آن را سفارش دهید و قطعا شما پس از استفاده، مشاهده خواهید کرد که خرید کانتینر بزرگ، قطعا می تواند یکی از سودآورترین و مهم ترین انتخاب های شما باشد.

فروش کانتینر بزرگ :

فروش کانتینر بزرگ بر عهده کادر فرو ش و اداری شرکت است. این افراد از جمله کسانی هستند که تمام تخصص های مربوطه را طی کرده و تجربه لازم را به دست آورده اند. به همین دلیل می توانند به شما مشاوره ها و تخصص های لازم را ارئه کنند. استفاده این مشاوره ها از سوی کارشناسان می تواند در انتخاب سازه شما کمک بسیار زیادی کند. کافی است ضمن بررسی ابعاد کانتینر، از مشاوره ها استفاده کرده و کانتینر را خریداری کنید.

تعمیرات کانتینر بزرگ : تعمیرات کانتینر بزرگ

تعمیرات کانتینر بزرگ، با بهترین متد و روش صورت می گیرد. شما می توانید ضمن بهره برداری از مزایای کانتینر بزرگ، در صورتی مشاهده آسیب و خرابی، نوع و میزان جدیت آسیب را به تکنسین های شرکت گزارش دهید تا اقدامات لازم را برای تعمیر کانتینر انجام دهند. همچنین شما می توانید خودتان تعمیرات را انجام دهید. فقط فراموش نکنید که انجام این تعمیرات نیازمند تجربه و تخصص است. در غیر این صورت ممکن است که خسارت بیشتری به سازه وارد شود.

Large container

Rate this post