انواع کانکس

در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع کانکس آشنا کنیم. کانکس ها سازه های پیش ساخته ای هستند که امروزه برای صرفه جویی در زمان و بدون در نظر گرفتن محدودیت های مکانی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مزایای کانکس به نسبت دیگر سازه ها ساخت سریع آن و قابلیت اجرا در مناطق صعب العبور است که نصب آن را در هر زمانی و در هر شرایط جغرافیایی امکان پذیر می کند.

کانکس چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس چه ویژگی هایی دارد؟

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های انواع کانکس آشنا کنیم. بی تردید کانکس ها ویژگی های بسیار زیادی دارند. اگر می خواهید که با ویژگی های انواع کانکس آشنا شوید حتما جدول زیر را مطالعه کنید.

 

مجهز به امکانات و تجهیزات لازم طراحی حرفه ای
ماندگاری بالا قیمت مناسب

 

 • مجهز به امکانات و تجهیزات لازم

کاربری کانکس ها کاملا متفاوت می باشند. بعضی از آن ها به طور عمومی به منزله هدف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند اما از بعضی از کانکس ها به طور شخصی و خصوصی استفاده می شوند. بعضی از کانکس ها هم برای پروژه های دولتی مورد استفاده قرار می گیرند. همه این کانکس ها باید ویژگی ها و امکانات لازم را داشته باشند تا به هدفی که از طراحی داشته اند برسند.

امکانات و تجهیزات، متناسب با کاربری هر کدام از کانکس ها تعبیه می شود. مثلا کانکس هایی که قابلیت فروشندگی دارند، لازم است تا امکانات فروش را داشته باشند. کانکس هایی که به منزله سکونت مورد استفاده قرار می گیرند، باید به امکانات و تجهیزات سکونت دسترسی لازم را داشته باشد. بعضی از این کانکس ها امکانات پایه و اساسی اما بعضی امکانات رفاهی بیشتری دارند.

 • طراحی حرفه ای

مهندسان و ایده پردازان، انواع کانکس را با به روز ترین متد ها و با روش هایی مبتنی بر علم، طراحی می کنند. به طوری که شما می توانید از قابلیت های هر یک به صورت مجزا استفاده کنید. طراحی حرفه ای انواع کانکس، سبب شده است تا کانکس به عنوان یکی از ابزار های پیشرفته در زمینه صنعت مورد استفاده قرار بگیرد. در صورتی که در گذشته کاربری و قابلیت های کمتری نسبت به امروز داشت اما رفته رفته با طراحی حرفه ای مهندسان، کانکس به عنوان یک ابزار صنعتی مورد استفاده قرار گرفت کانکس پیش ساخته.

 • ماندگاری بالا

کانکس ها ماندگاری بسیار بالایی دارند.  ماندگاری بالای انواع کانکس، یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی ها و شاخصه های کانکس به شمار می رود. این ماندگاری به دلیل نوع موادی است که برای ساخت مصالح و اسکلت کانکس به شمار می رود. معمولا اسکلت کانکس، از ورقه های پولادی ساخته می شود. به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی دارد. شما می توانید با رعایت اصول و شیوه درست استفاده، تا مدت های طولانی از کانکس خود استفاده کنید.

کانکس چقدر عمر می کند؟

کانکس چقدر عمر می کند؟

کانکس چقدر عمر می کند؟

یکی از سوال هایی که همواره ذهن خریداران را به خود مشغول کرده است، این است که کانکس چقدر عمر می کند؟ همان طور که در مطلب بالا اشاره کردیم اساسا یکی از دلایلی که امروز از کانکس استقبال زیادی به عمل آمده است، ماندگاری بالای آن می باشد. کانکس ها از جمله وسایلی هستند که در مقابل حوادث، مقاوم سازی شده اند. به همین دلیل هنگام برخورد با یک شئ سنگین یا بروز برخی حوادث مانند زلزله، ایمنی لازم را  دارا می باشند.

کانکس از جمله وسایلی است که مطابق با اصول ایمنی ساخته شده و طراحی آن متناسب با این اصول صورت می گیرد. به همین دلیل کمتر از دیگر سازه ها مورد آسیب قرار می گیرد. در حالی که بقیه سازه ها ممکن است که در مقابل حوادث مختلف، برای سلامت و جان انسان ها خطر آفرین باشند و علاوه بر آن از ماندگاری لازم برخوردار نباشند. به همین دلیل می توان گفت که کانکس تا مدت های طولانی  بدون آسیب قابل استفاده است.

کانکس چگونه حمل می شود؟

همان طور که گفتیم انواع کانکس، ویژگی ها و شرایط متفاوتی دارند که یک کانکس را از بقیه متمایز می کند. به همین دلیل شیوه حمل آن متفاوت می باشد. بعضی از کانکس ها به راحتی در جاده حمل می شوند. این در حالی است که بعضی از کانکس ها ممکن است در جاده قابل حمل و نقل نباشند. به همین دلیل با جدا کردن قطعات کانکس، می توان آن ها را به محل مورد نظر حمل و سپس نصب کرد.

انواع کانکس

همان طور که گفتیم کانکس امروز به عنوان یک وسیله صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و به تمام مشاغل حوزه صنعت مرتبط می باشد. بعضی از کانکس ها قابلیت فروش دارند که به آن ها کانکس های فروشگاهی می گویند. این کانکس ها برای عرضه کالا و محصولات فرهنگی و خوراکی به کاربرده می شوند. بعضی از کانکس ها مانند کانکس ویلایی، کاربری مسکونی دارند.

توجه داشته باشید که انواع کانکس تنها به این موارد محدود نمی شود. بعضی از کانکس ها نیز هستند که برای برطرف کردن نیاز ها و ضروریات روزمره مورد استفاده قرار می گیرند مانند کانکس حمام. علاوه بر این موارد کانکس هایی در سطح شهر هستند که خدمات مختلفی را به شما ارائه می دهند. مانند کانکس رستوران و دکه روزنامه فروشی و…. . در ادامه قصد داریم که سه مورد از کانکس هایی که در مشاغل گوناگون کاربرد زیادی دارد را نام برده و برای شما تشریح کنیم.

 1. کانکس اداری
 2. کانکس معدن
 3. کانکس کارگاهی
 • کانکس اداری

  کانکس اداری

  کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی یکی از انواع کانکس است که در مشاغل اداری مورد استفاده قرار می گیرد. از این کانکس ها به عنوان دفتر کار مدیران و صاحبان مشاغل استفاده می شود. بسیاری از مدیران و مهندسان از این کانکس ها برای دفتر کار خود یا محل کار پرسنل استفاده می کنند. این کانکس متناسب با فضای اداری طراحی و ساخته می شود.

همه کانکس های اداری، می بایست لوازم و امکانات یک دفتر اداری یا مدیریت را داشته باشند. طراحی آن باید به گونه ای باشد که فضای کاری مدیر و معاون، از بقیه پرسنل تفکیک شده باشد. افزون بر آن بعضی از دفاتر کاری، فضایی را برای ارباب رجوع اختصاص می دهند. کانکس اداری می تواند تمام این فضاها را دارا باشد.

 • کانکس معدن

این کانکس ها از جمله کانکس هایی هستند که شرایط متفاوتی با دیگر کانکس ها دارند. معمولا کانکس معدن با شیوه خاصی طراحی می شود. این طراحی به خصوص، برای این است تا بتواند در شرایط محیطی گوناگون مقاومت داشته باشد. کانکس معدن در نیروگاه ها و معادن استفاده می شود. به همین دلیل لازم است که به طراحی آن دقت زیادی شود.

از این کانکس ها برای جمع آوری ذغال سنگ و مواد معدنی استفاده می شود. علاوه بر آن از کانکس معدن برای محل استراحت کارگران نیز استفاده می شود و تمام شرایط اقامت را نیز دارا می باشد.

 • کانکس کارگاهی

این کانکس ها همانند کانکس معدن، کاربری صنعتی و تجاری دارد و در شرایط گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. کانکس کارگاهی همواره یکی از مهم ترین کانکس ها در زمینه صنعت و تجارت به شمار می رود. این کانکس بیشتر در کارخانه ها استفاده می شود کانکس در گلستان.

ابعاد انواع کانکس

ابعاد انواع کانکس

ابعاد انواع کانکس

اگر با انواع کانکس آشنایی داشته باشید، می دانید که این کانکس هر کدام دارای ابعاد متفاوتی هستند که در قیمت هر یک تاثیرگذار است. کانکس هایی که کاربری مسکونی دارند در ابعاد بزرگ تری طراحی و ساخته می شوند اما کانکس هایی که کاربری تجاری دارند، عمدتا در ابعاد کوچک تری ساخته می شوند. طراحی آن با توجه به مولفه های زیادی صورت می گیرد.

البته لازم به ذکر است یکی از دلایلی که کانکس های تجاری در ابعاد کوچک تری ساخته می شوند، این است که به بودجه و قیمت این دسته از کانکس ها توجه زیادی می شود. علاوه بر آن می بایست دارای اندازه استاندارد باشند تا به راحتی در محل مورد نظر نصب شوند. بعضی از کانکس ها مانند کانکس معدن علاوه بر کاربری صنعتی و غیر مسکونی، در ابعاد بزرگی ساخته می شود.

قیمت انواع کانکس

قیمت انواع کانکس به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عواملی که به شدت در قیمت تاثیرگذار است، مواد به کاررفته در ساخت کانکس می باشد. این مواد دارای کیفیت متفاوتی هستند. به همین منظور می توان آن ها را به قیمت های متفاوت خریداری کرد.

خرید کانکس

خرید انواع کانکس

خرید انواع کانکس

شما می توانید با توجه به نیاز خود کانکس را خریداری کنید. البته قبل از خرید، ضرورت دارد که به ویژگی های متفاوتی توجه داشته باشید. یکی از آن ویژگی ها، فضایی است که قصد دارید تا کانکس خود را در آن نصب کنید. لازم است که قبل از خرید، حتما فضایی را برای نصب کانکس خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که نصب کانکس در بعضی از محیط ها، به مجوز نیازمند است.

فروش انواع کانکس

یکی از مزایایی که انواع کانکس دارد، این است که شما می توانید کانکس خود را بعد از استفاده با مبالغی کمتر به فروش برسانید. در این شرایط شما می توانید به سود زیادی دست پیدا کنید. یعنی علاوه بر استفاده از محصول، بتوانید آن را به فروش برسانید و بخشی از هزینه اولیه خود را دریافت کنید کانکس معدن.

تعمیرات انواع کانکس

تعمیرات انواع کانکس

تعمیرات انواع کانکس

اگر بعد از مدتی که از کانکس استفاده کردید، آسیبی به سطح داخلی و خارجی کانکس شما وارد شد، می توانید آسیب وارده را به راحتی برطرف کنید. شما می توانید با تکنسین ها و تعمیرکاران تماس بگیرید تا اقدام به تعمیر آسیب شما کنند. سپس می توانید مجددا از کانکس استفاده کنید.

 

b2n

yun

rizy

Rate this post