کانتینر پزشکی

کانتینر پزشکی یکی از مهم ترین انواع کانتینر است. کانتینر ها علاوه بر حمل و نقل دریایی در امور متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید از این کانتینر بی شمار استفاده کنید. چرا که کاربرد های بسیار زیادی دارد. اگر می خواهید تا با انواع کانتینر پزشکی و ویژگی های آن آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما مطالب زیر را مطالعه کنید.

جهت مشاوره و خرید انواع کانکس و کانتینر با شماره 09122753600 تماس حاصل فرمایید.

مزایای کانتینر پزشکیمزایای کانتینر پزشکی

 1. طراحی متناسب با کارکرد کانتینر
 2. کاربرد های فراوان
 3. قابلیت جا به جایی
 4. مجهز به امکانات و تجهیزات پزشکی
 • طراحی متناسب با کارکرد کانتینر

به این نکته توجه داشته باشید که طراحی کانتینر متناسب با کارکرد آن است. به عبارتی کانتینر پزشکی به لحاظ کاربری و ویژگی های فیزیکی و ظاهری باید متناسب با یک مرکز خدمات درمانی باشد تا بیماران بتوانند به سهولت آن ها را تشخیص دهند. همچنین لازم است تا کانتینر پزشکی امکانات لازم را داشته باشد. در ادامه امکانات کانتینر را برای شما ذکر می کنیم.

نمای کانتینر پزشکی شبیه به مراکز درمانی یا اورژانس است. شما می توانید به راحتی از خدمات کانتینر استفاده کنید. خدماتی که کانتینر ارائه می دهد، شامل خدمات درمانی و بهداشتی است. البته این کانتینر خدمات پزشکی اولیه را به خانواده ها ارائه می دهد.

 • کاربرد های فراوان

یکی دیگر از مزایای کانتینر، کاربرد های فراوان این سازه است. این سازه کاربرد های بسیار زیادی دارد. شما می توانید از تجهیزاتی که در این سازه تعبیه شده استفاده کنید. کانتینر پزشکی در بسیاری از مناطق شهری و روستایی کاربرد دارد.

برای مثال این سازه در ورودی شهر ها نصب می شود. کانتینر اداری شاید شما مراکز درمانی بین راه را مشاهده کرده باشید، بعضی از این مراکز درمانی کانتینر هستند. گروهی از این کانکس ها که توسط سازمان مدیریت بحران خریداری می شوند، در مواقع زلزله کاربرد بسیار زیادی دارند. بعضی از این کانتینر ها توسط سازمان هلال احمر برای خدمت رسانی به خانواده های آسیب دیده خریداری خواهند شد.

 • قابلیت جا به جاییقابلیت جا به جایی

یکی از مهم ترین مزایای کانتینر پزشکی، قابلیت حا به جایی سازه است. کانتینر پزشکی قابلیت جا به جایی دارد. این سازه توسط ماشین های باربر جا به جا می شود. شما می توانید این سازه را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. کانتینر پزشکی در اندازه های استاندارد ساخته می شود. بنابراین شما می توانید این سازه را به راحتی و بدون مشکل، منتقل کنید.

وجه تمایز کانتینر با سایر سازه ها در این مورد است. کانتینر بزرگ و کانتینر های دیگر قابلیت جا به جایی ندارند و معمولا طولانی مدت در یک مکان واحد قرار می گیرند. در صورتی که کانتینر پزشکی قابیلت جا به جایی و تغییر دارد و به راحتی از جایی به جای دیگر جا به جا خواهد شد.

 • مجهز به امکانات و تجهیزات پزشکی

یکی از مهم ترین ویژگی های کانتینر، مجهز شدن به امکانات و تجهیزات پزشکی است. این امکانات برای ارائه خدمت به بیماران در کانتینر قرار می گیرند. در قسمت زیر به انواع امکانات به کار رفته در کانتینر اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: کانتینر معدن

امکانات و تجهیزات کانتینر پزشکیامکانات و تجهیزات کانتینر پزشکی

 1. تعبیه آشپرخانه و محیطی برای شست وشو و پاکسازی وسایل پزشکی
 2. جعبه کمک های اولیه
 3. وسایل ایمنی
 4. قفسه بندی در داخل کانتینر

کانتینر تمام این امکانات را دارا می باشد. این کانتینر به شیوه ای متفاوت طراحی می شود. طراحی این سازه به گونه ای است که کارایی کانتینر را بشیتر می کند.

در داخل کانتینر یک آشپزخانه جهت شست وشو و استریزه کردن وسایل و تجهیزات ساخته می شود.

در کانکس آماده قفسه های ایجاد شده است که این قفسه ها مخصوص قراردادن اشیا و تجهیزات پزشکی هستند. همچنین برای راحتی انتقال، یک محور در زیر چرخ های کانتینر گذاشه شده است تا راحت تر حرکت کند. یکی دیگر از امکانات کانتینر پزشکی، جعبه کمک های اولیه است. این جعبه بیشتر در کانتینر های هلال احمر کاربرد دارد. وسایل ایمنی برای محافظت از سازه، هنگام مواجه شدن با حوادث مختلف است.

کانتینر پزشکی در چه مکان های کاربرد دارد؟

کانتینر در ورودی و اقامتگاه ها کاربرد بسیاری زیادی دارد. همچنین این کانتینر در روستا ها و شهر هایی که عمدتا با کمبود مراکز درمانی مواجه هستند، استفاده می شود.

همچنین برای خدمات درمانی به سیل زدگان و زلزله زدگان نیز از این کانتینر ها استفاده می شوند. همچنین بعضی از این کانتینر ها توسط ستاد مدیریت بحران خریداری می شود تا به مردمی که با بحران مواجه شده اند خدمت رسانی شود.

انواع کانتینر پزشکیانواع کانتینر پزشکی

انواع کانتینر پزشکی متفاوت است. این کانتینر ها بر اساس جنس و مواد به کار رفته در سازه به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. همچنین این سازه بر اساس نوع خدماتی که ارائه می دهد. دسته بندی می شود.

در جدول زیر به انواع دسته بندی کانتینر اشاره می کنیم.

کانتیر هلال احمر کانتینر اورژانس
کانتینر مدیریت بحران کانتینر امداد و نجات

ما در قسمت های بالا به کارکرد هر کدام از کانتینر ها به طور خلاصه اشاره کردیم. اکنون می خواهیم تا شما را با کارکرد کانتینر بیمارستانی آشنا کنیم. امروز که پا پاندمی کرونا مواجه هستیم، استفاده از این سازه ها می تواند مفید فایده باشد.

در حقیقت مناطقی که درگیر این ویروس هستند، می تونند از کانتینر بیمارستانی استفاده کنند. در حقیقت به دلیل کمبود مراکز درمانی و بیمارستانی از این کانتینر ها استفاده می شود. مواجه با این ویروس باعث شد تا استفاده از این کانتینر ها افزایش پیدا کند. همچنین باعث شد تا افراد، با جنبه ها و ویژگی های کانتینر آشنا شوند.

ابعاد کانتینر پزشکی

ما نمی توانیم خیلی دقیق ابعاد کانتینر را برای شما بیان کنیم. هر کدام از این کانتینر ها ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند. البته این نکته فراموش نشوند که حتما اندازه استاندارد و مناسب برای این کانتینر ها در نظر گرفته می شود.

شما می توانید با توجه به نیاز خود اندازه کانتینر را مشخص کنید. به عبارتی می توانید اندازه کانتینر را خودتان تعیین کنید. همچنین می توانید با کارشناسان و مشاوران تماس بگیرید تا شما را در این زمینه بهتر یاری کنند.

خرید کانتینر پزشکیخرید کانتینر پزشکی

خرید کانتینر پزشکی به شیوه های متفاوتی انجام پذیر است. شما می توانید در خواست خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید. همچنین می توانید به صورت حضوری از کانتینرهایی که در کارخانه گذاشته می شود بازدید کرده و خرید خود را انجام دهید.

حتما توجه داشته باشد که خرید کانتینر بسیار با اهمیت است. به عبارتی نمی توانید بدون تجربه و سابقه خرید موفقیت آمیزی داتشه باشید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم که حتما با مشاوارن شرکت تماس بگیرید.

فروش کانتینر پزشکی

فروش کانتینر یکی از مهم ترین خدماتی است که شرکت به شما ارائه می دهد. ما علاوه بر مشاوره در زمینه فروش کانتبنر، می توانیم به شما خدمات بیشتری را ارئه کنیم. این خدمات شامل خدمات پس از فروش و خدماتی هستند که برای راهنمایی بیش تر در زمینه خرید به شما ارائه می شوند.

قیمت کانتینر پزشکیقیمت کانتینر پزشکی

قیمت کانتینر پرشکی یکسان نیست. شما می توانید با یکی از کارشناسان شرکت تماس بگیرید و از قیمت ها مطلع شوید. به طور کل موارد زیادی هستند که در قیمت تاثیر می گذارند. این موارد می توانند نقش مهمی در کارکرد کانتینر پزشکی داشته باشند.

برای مثال کانتینر بیمارستانی به امکاناتی از قبیل دستگاه تهویه هوا و …. مجهز است. هم چنین به دلیل درگیری با ویروس کرونا لازم است تا امکانات بیش تری برای استریزه کردن وسایل وجود داشته باشد. این موارد می تواند در قیمت کانتینر پرشکی موثر باشد.

تعمیرات کانتینر پزشکی

تعمیرات کانتینر پزشکی توسط تکنسین ها و تعمیرکاران شرکت قابل انجام است. کافی است تا شما میزان آسیب را به ما اطلاع دهید. در این شرایط ما تصمیم می گیریم که کانتینر در محل یا در کارگاه تعمیر شود.(کانتینر پزشکی چیست؟)

Rate this post