کانکس دوبلکس

با ورود به عصر مدرن، استفاده از کانکس های دوبلکس به شدت افزایش پیدا کرده است. از این کانکس ها استفاده مسکونی و کارگاهی می شود.

 

اگر به دنبال جایی برای سکونت و فضایی برای اشتغال هستید، کانکس دوبلکس یک انتخاب ایده آل است. این کانکس در امور گوناگونی کاربرد دارد و در مشاغل زیادی ورود کرده است. برای این که با کاربرد این دسته از کانکس ها آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کانکس دوبلکس چه مزایایی دارد؟

کانکس دوبلکس چه مزایایی دارد؟

کانکس دوبلکس چه مزایایی دارد؟

این کانکس مزایای بسیار زیادی دارد. کافی است که این سازه را با سازه های مشابه خود، مقایسه کنید. متوجه خواهید شد که این کانکس نسبت به سازه های مشابه، فواید بیشتری دارد. برای آن که با مزایای کانکس دوبلکس آشنا شوید، جدول زیر را مطالعه کنید.

 

 قابلیت جا به جایی استحکام بالا
قابلیت تعمیر و بازسازی ساخت سریع و هزینه اندک

 

در شرح موارد بالا باید بگوییم که شما می توانید با هزینه اندک کانکس خود را خریداری کنید. اگر ملک جدیدی خریداری کردید، این امکان برای شما فراهم است تا کانکس خود را از جایی به جای دیگر منتقل کنید. فراموش نکنید که کانکس های دوبلکس به گونه ای طراحی شده اند که در مقابل حوادث طبیعی استحکام بالایی دارند.

ناگفته نماند که مصالح این کانکس به صورت پیش ساخته است و در محل نصب می شوند. زمان زیادی برای ساخت این کانکس صرف نمی شوند. در آخر باید بگوییم که شما می توانید این کانکس را بعد از آسیب وارد شده تعمیر کنید. در ادامه به مزایای دیگر کانکس اشاره می کنیم کانکس مسکونی.

قابلیت نصب در مناطق صعب العبور

فرآیند ساخت این کانکس ها بسیار ساده است. به همین دلیل  امکان نصب این کانکس، در مناطق صعب العبور وجود دارد. توجه داشته باشید که به خاطر شرایط محیطی و جغرافیایی، امکان ساخت و ساز در آن مناطق وجود ندارد اما فرآیند ساخت کانکس به گونه ای است که نصب آن را در مناطق صعب العبور امکان پذیر می کند.

قابلیت اجرا در تمام فصول سال

قابلیت اجرا در تمام فصول سال

قابلیت اجرا در تمام فصول سال

مصالح کانکس به گونه ای ساخته شده است که در فصول سرد سال، دچار یخ زدگی نمی شود و آسیب نمی بیند. به این نکته توجه کنید که ساخت و ساز در زمان های سرد سال، امکان پذیر نیست. مصالحی که برای ساخت و ساز خانه های سیمانی به کار می رود، با وقوع سرما خشک نمی شوند. علاوه بر آن نیروی انسانی به کار کردن در این زمان ها تمایل چندانی نشان نمی دهد. کانکس دوبلکس این معایب را ندارد.

قابلیت بومی سازی کانکس

این سازه قابلیت بومی سازی دارد. یعنی می تواند مطابق با شرایط محیطی سازگار شود. مثلا اگر در بعضی از مناطق، خانه های چوبی ساخته می شود، کانکس قابلیت ساخت با چوب را دارد. در بعضی از مناطق، فلز، ماده اصلی ساخت کانکس است. در این شرایط می توانید کانکسی با پوشش فلزی سفارش دهید.

فروش کانکس دوبلکس

قابلیت فروش

این سازه قابلیت فروش دارد. همان طور که سازه های دیگر بعد از استفاده فروخته می شوند، کانکس هم این امکان را دارد. شما می توانید کانکس را به صورت دست دوم بفروشید. در این شرایط بخشی از هزینه به شما برگردانده می شود کانتینر دوبلکس.

کانکس دوبلکس چه کاربردهایی دارد؟

مهم ترین کاربرد این کانکس ها، کاربرد مسکونی می باشد. بسیاری از کسانی که در شهرستان ساکن هستند، از این کانکس ها استفاده می کنند. توجه داشته باشید که کاربرد کانکس های دوبلکس به این موارد ختم نمی شود. علاوه بر استفاده مسکونی، از این کانکس ها در زمینه اشتغال هم استفاده می شود. بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران از این کانکس ها برای دفتر کار خود استفاده می کنند.

انواع کانکس دوبلکس

انواع کانکس دوبلکس

انواع کانکس دوبلکس

در قسمت بالا به کاربردهای کانکس اشاره کردیم. متوجه شدیم که کانکس در بسیاری از حوزه های شغلی ورود کرده است. امروزه با پیش رفت تکنولوژی و صنعت، از آن در امور گوناگون استفاده می شود. به طور کلی کمتر حوزه ای را می بینیم که کانکس در آن وارد نشده باشد. اکنون به انواع کانکس دوبلکس اشاره می کنیم.

  1. کانکس دوبلکس مسکونی
  2. کانکس دوبلکس کارگاهی

کانکس دوبلکس مسکونی

به کانکس هایی گفته می شود که همانند یک خانه ، کلیه امکاانات و تعلقات سکونت را دارا می باشند. این کانکس ها دارای اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و…. هستند. پس شرایط زیست و سکونت را به طور کامل دارا می باشند. طراحی و نقشه کشی آن با خانه های معمولی تفاوت دارد. کانکس های دوبلکس به گونه ای طراحی شده اند که انگار دو تا کانکس روی هم قرار گرفته اند.

این کانکس ها به لحاظ اندازه و ابعاد با کانکس هایی که کاربری مسکونی ندارند مثل کانکس رستوران یا سرویس بهداشتی، تفاوت های بسیار زیادی دارد. علاوه بر اندازه، به لحاظ شرایط و تجهیزات، با هم دیگر تفاوت دارند. این تفاوت ها به خاطر نوع کاربری هر کدام از کانکس ها است. طراحی و شکل فیزیکی کانکس دوبلکس مسکونی با کانکس دوبلکس کارگاهی تفاوت های زیادی دارد کانکس دو طبقه.

کانکس دوبلکس کارگاهیکانکس دوبلکس کارگاهی

این کانکس، کاربری کارگاهی دارد. بسیاری از مهندسین و مدیران از کانکس کارگاهی به عنوان دفتر کار خود استفاده می کنند. استفاده از این کانکس ها به عنوان دفتر مدیریت ، نسبت به خرید یا اجاره سازه های سیمانی ، بسیار  مقرون به صرفه است. بعضی از صاحبان مشاغل علاقه مند هستند تا دفتری مجزا از بقیه پرسنل داشته باشند، در این شرایط می توان یکی از طبقات را به این منظور اختصاص داد.

مصالح کانکس دوبلکس

همان طور که گفتیم این کانکس ها قابلیت بومی سازی دارند. یعنی می توان از مصالح گوناگونی برای ساخت این کانکس ها استفاده کرد. انتخاب نوع مصالح ، بستگی به نظر خریدار دارد. این نکته را فراموش نکنید که نوع کیفیت مواد و مصالح گوناگون است. کانکس هایی هستند که برای ساخت آن از مواد و مصالح درجه یک استفاده می شود. در مقابل برای ساخت بعضی از کانکس ها از مواد و مصالح درجه دو استفاده می شود کانکس پیش ساخته .

ابعاد کانکس دوبلکس

ابعاد کانکس دوبلکس

ابعاد کانکس دوبلکس

این سازه در ابعاد و اندازه های متنوعی ساخته می شود. به طور کل اندازه این کانکس ها از کانکس هایی با کاربری فروشگاهی بیشتر است. اندازه و متراژ هر کدام از کانکس ها، بستگی به مولفه های گوناگون دارد. کانکس هایی که دارای امکانات رفاهی بیشتری هستند، معمولا در ابعاد بزرگ تری ساخته می شوند. تفاوت در ابعاد و اندازه هر کدام از کانکس ها موجب تفاوت در قیمت می شود.

در مورد ابعاد کانکس دوبلکس، این نکته را فراموش نکنید که اندازه کانکس مطابق با استاندارد جهانی است. اگر اندازه کانکس ها خارج از حد استاندارد باشد، در این صورت حمل و نقل و جا به جایی کانکس با مشکلات زیادی مواجه می شود. شما می توانید کانکس را مطابق با بودجه خود خریداری کنید. در صورت کمبود بودجه، می توانید کانکس دست دوم سفارش دهید.

قیمت کانکس دوبلکس

قیمت یک کانکس دوبلکس به مولفه های زیادی بستگی دارد. ابتدا قیمت هر متر مربع محاسبه می شود. توجه کنید که کانکس دوبلکس ، امکانات و تجهیزات یک آپارتمان یا دفتر کار را دارا می باشد. پس امکانات و تجهیزات ساخته شده، در قیمت موثر است. در قسمت های بالاتر به درجه کیفیت مصالح و مواد اشاره کردیم. اکنون می توانیم نتیجه بگیریم که قیمت کانکس از سطح مرغوبیت مواد هم تاثیر می پذیرد. چون بعضی از مواد به کار رفته در ساخت کانکس، کم یاب هستند. پس می توانیم هر سه مولفه را در قیمت لحاظ کنیم.

فروش کانکس دوبلکس

فروش کانکس دوبلکس

فروش کانکس دوبلکس

خریداران به راحتی می توانند از کانکس بازدید کنند. این امکان برای آن ها فراهم شده است تا هر نوع امکانات و تجهیزاتی که خواستند به کانکس اضافه یا کم کنند. البته باید توجه داشته باشید که بعضی از این امکانات، پایه هستند. شما می توانید امکانات رفاهی را به کانکس اضافه یا از آن جدا کنید.  هم چنین می توانید بعد از انتخاب یک مورد احتمالی، مشخصات و ویزگی آن را با دیگر کانکس ها مقایسه کنید.

بعد از این که کانکس خود را مطابق با شرایطی که مدنطر داشتید انتخاب کردید، نوبت به مشاوره کارشناسان و متخصصین می رسد. شما می توانید از نظرات و پیشنهادات کارشناسان خبره و با تجربه استفاده کنید. در این شرایط می توانید گزینه بهتری را برای خرید خود انتخاب کنید کانکس در مشهد.

خرید کانکس دوبلکس

خرید این سازه، به دقت و تجربه زیادی نیاز دارد. در هنگام خرید کانکس، می بایست به نکات زیادی توجه شود. موضوع  مهمی که لازم است به آن توجه شود، ابعاد کانکس است. حتما قبل از خرید خود، محلی که قصد نصب کانکس را دارید، اندازه گیری کنید.

موضوع بعدی که نباید از چشم شما دور بماند، سطح کیفیت محصول است. شما می بایست محصول خود را کیفیت سنجی کنید. به شما پیشنهاد می کنیم اگر قصد استفاده طولانی مدت دارید، کانکسی را خریداری کنید که از کیفیت بهتری برخوردار است.

تعمیرات کانکس دوبلکس

تعمیرات کانکس دوبلکس

تعمیرات کانکس دوبلکس

شما می توانید بعد از خرید و استفاده از محصول، کانکس را به روش های مختلف تعمیر کنید. اگر میزان آسیب کم باشد، تعیمرکاران کانکس را در محل، تعمیر می کنند. مثلا با از بین رفتن درب و پنجره، تعمیرکاران اقدام به تعویض آن می کنند. اگر آسیب وارد شده به کانکس زیاد باشد، کانکس برای بازسازی و تعمیر یه کارگاه مورد نظر برده می شود.

 

b2n

yun

rizy

Rate this post