کانکس مسکونی چیست؟

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی به سازه ای گفته می شود که کاربری مسکونی دارد. این کانکس کارکردی مشابه با کارکرد ساختمان دارد. در هر دو امکان سکونت فراهم شده است. اما این کانکس با دیگر سازه ها تفاوت های بسیار زیادی دارد. این تفاوت ها مربوط به شکل و ظاهر فیزیکی کانکس و خانه بتنی نیست. بلکه مربوط به ویژگی ها و قابلیت های آن ها است.

کانکس مسکونی چه ویژگی هایی دارد؟کانکس مسکونی چه قابلیت هایی دارد؟

هزینه کم قابلیت جا به جایی و حمل آسان
قابلیت فروش نصب سریع

 

همان طور که مشاهده کردید کانکس مسکونی ویژگی های بسیار زیادی دارد. این ویژگی ها کانکس را از دیگر سازه ها متمایز می کند. شما کمتر سازه ای را به چشم خود مشاهده کردید که امکان جا به جایی و انتقال داشته باشد. اگر قصد سکونت در ملک جدید خود را داشتید، می توانید کانکس را به سهولت از جایی به جای دیگر منتقل کنید و در مکان جدید نصب کنید.

تفاوت کانکس مسکونی با دیگر سازه ها چیست؟

جدول بالا بیان گر تفاوت های کانکس با سازه های دیگر است. در بیان تفاوت های کانکس تنها نمی توان به موارد فوق بسنده کرد. اگر دقت کرده باشید بعضی از مناطق قابلیت حمل و نقل ندارند. یعنی ورود ماشین های سنگین به آن مناطق مجاز نیست. در این شرایط ساخت و ساز، کار مناسبی نیست. بهتر است که از کانکس های مسکونی استفاده شود.تفاوت کانکس مسکونی با دیگر سازه ها چیست؟

این کانکس ها در هر شرایطی قابلیت نصب و اجرا دارند. شما می توانید کانکس خود را در مناطق صعب العبور نصب کنید. مصالح کانکس مسکونی بسیار سبک و کم حجم است. به همین دلیل به سهولت می توانند در مناطق صعب العبور نصب و اجرا شوند.

آیا نصب کانکس مسکونی زمان بر است؟ 

در جواب پرسش بالا باید بگوییم خیر. نصب یک کانکس مسکونی به هیچ وجه زمان بر نیست. مصالح کانکس، کانکس پیش ساخته و آماده هستند . تنها زمان کوتاهی برای نصب آن ها صرف می شود. یکی از مهم ترین تفاوت های کانکس با دیگر سازه ها، سرعت بالای ساخت آن است. سرعت بالا در نصب کانکس، باعث شده است که افراد زیادی به استفاده از این کانکس ها تمایل نشان دهند.

آیا کانکس مسکونی قابلیت فروش دارد؟کانکس مسکونی چه قابلیت هایی دارد؟

از کانکس مسکونی به عنوان یک جایگزین برای خانه های بتنی یاد می شود. توجه داشته باشید اگر قرار باشد از کانکس به عنوان جایگزینی برای خانه و آپارتمان استفاده شود، می بایست تمام امکانات و تجهیزات یک خانه را داشته باشد. همان طور که خانه و سازه های دیگر قابل فروش است، کانکس مسکونی هم باید قابلیت فروش داشته باشد.

شما می توانید کانکس خود را با مبلغی کمتر بفروشید. حتی می توانید در صورت کمبود بودجه، کانکس دست دوم سفارش دهید. کانکس دست دوم به لحاظ ظاهر و شکل فیزیکی همانند یک کانکس جدید است. البته لازم است بدانید کیفیت آن در طول زمان دچار تغییراتی شده است. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم از کانکس های جدید که کیفیتی مطلوبی دارند استفاده کنید.

آیا خرید یک کانکس مسکونی به هزینه زیادی احتیاج دارد؟

این کانکس ها فواید بسیار زیادی دارند. در قسمت بالا گفته شد که به دلیل فواید زیادی که دارند، همواره به عنوان جایگزینی برای دیگر سازه ها هستند. اگر قرار بود که هزینه زیادی صرف خرید و اجاره این کانکس ها شود، دیگر نمی توانست جایگزین مناسبی باشد. هیچ کس به استفاده از یک کانکس گران قیمت، تمایل نشان نمی دهد.

با توجه به تعاریف فوق، نتیجه می گیریم که هزینه یک کانکس مسکونی در مقایسه بادیگر سازه ها، بسیار اندک است. علی رغم این که این کانکس ها در مدت زمان کوتاهی ساخته می شوند و آماده سکونت هستند. سازه های دیگر زمان زیادی برای ساخت و ساز صرف می کنند. جالب است بدانید  بعد از ساخته شدن، بازدهی کافی ندارند. به همین دلیل با اطمینان خاطر می گوییم که کانکس ارزش سرمایه گذاری دارد.

آیا کانکس مسکونی قابلیت حمل و نقل دارد؟آیا کانکس مسکونی قابلیت حمل و نقل دارد؟

کانکس دارای استاندارد جهانی است. اندازه آن به گونه ای تخمین زده شده است که به راحتی در جاده قابل حمل و نقل باشد. بعضی از این کانکس ها، در اندازه بزرگ تری ساخته می شوند. کانکس هایی که در اندازه و ابعاد زیادی هستند، می توانند به قطعات کوچکی تقسیم شوند و در محل مورد نظر نصب شوند. تقسیم کردن آن ها به قطعات کوچک، به این دلیل است که قابلیت حمل و نقل داشته باشد.

شما می توانید اگر زمین یا ملکی را خریداری کردید، قطعات کانکس را از هم دیگر جدا کنید. این کار به این دلیل است تا قوانین حمل و نقل در جاده رعایت شود. علی رغم آن با ایمنی و سهولت بیشتری به مقصد برسد.

کانکس مسکونی چه قابلیت هایی دارد؟

  1. امنیت مناسب
  2. مقاومت بالا
  3. بومی سازی
  4. خرید کانکس

امنیت:

کانکس مسکونی از جمله سازه هایی است که به امکانات و تجهیزات ضد سرقت مجهز است. این کانکس ها کاربری مسکونی دارند. نوع کاربری این کانکس ها به گونه ای است که باعث شده کاملا ایمن طراحی شوند. ایمنی این کانکس ها در مقایسه با سایر کانکس ها بیشتر است. کاربری مسکونی این کانکس باعث شده تعداد افراد بیشتری در آن ساکن باشند. از این رو به امنیت بیشتری نیاز دارند.

کانکس مسکونی کاملا به لحاظ امنیت با سازه هایی مثل خانه برابری می کند. امنیت از مهم ترین عواملی است که در طراحی یک کانکس به آن دقت شده است. یک سازه هر چه قدر که طراحی نوین و فوق العاده ای داشته باشد، اگر امنیت مناسبی نداشته باشد، مورد استفاده قرار نمی گیرد.

مقاومت:

کانکس مسکونی مقاومت بسیار بالایی در مقابل حوادث دارد. این سازه جز معدود سازه هایی است که در مقابل ریزش آوار، واکنش مناسبی نشان می دهد. مصالح آن بسیار کم حجم هستند. شاید جالب باشد که بدانید حتی اگر ریزش داشته باشند، خطری برای جان انسان محسوب نمی شوند.

این ویژگی کانکس مسکونی کاملا منحصر به فرد است. سازه های دیگر در مقابل حوادثی مثل زلزله برای انسان، تهدید جانی محسوب می شوند. سازه های بتنی از مصالحی ساخته شده است که بسیار سنگین و خطرناک برای جان انسان هستند و مقاومت زیادی ندارند.

بومی سازی:

کانکس مسکونی می تواند با شرایط آب و هوایی سازگار شود. یعنی اگر در یک منطقه از چوب برای ساخت خانه استفاده می شود، کانکس مطابق با شرایط آن منطقه، بومی سازی می شود. می توان کانکس را از چوب و ورقه های فلزی و… ساخت. انتخاب نوع مصالح بستگی به شرایط بومی دارد. معمولا ساختار خانه های شهری، فلزی است. یعنی برای ساخت خانه ها از فلز استفاده می شود.

انواع کانکس مسکونی:

کانکس مسکونی انواع گوناگونی دارد. معمولا به تمامی کانکس هایی که شرایط سکونت و زیست داشته باشند کانکس مسکونی می گویند. حال ممکن است که این کانکس ها شرایط زیست تعداد کمی از افراد را داشته باشند مثل کانکس سرایداری. کانکس مسکونی با توجه به کاربری آن، به سه دسته تقسیم می شود:

  1. کانکس ویلاییآسیب های کانکس به چند دسته تقسیم می شوند؟
  2. کانکس سرایداری
  3. کانکس دیده بانی یا نگهبانی

کانکس ویلایی:

این دسته از کانکس ها تمامی امکانات یک خانه را دارند. تمامی این کانکس ها دارای اتاق خواب، آشپزخانه، انباری و… هستند. به همین دلیل قرار است که در آینده این صنعت، جایگزین ساختمان ها و سازه های بتنی شود. اگر کانکس، این امکانات را نداشته باشد، مورد استقبال قرار نمی گیرد. البته به این موضوع اشاره کنیم که این کانکس ها امکانات بیشتری از مواردی که ذکر شد، دارند. برای این که با آن ها آشنا شوید،  قسمت پایین را مطالعه کنید.

کانکس ویلایی چه امکاناتی دارد؟کانکس ویلایی چه امکاناتی دارد؟

کانکس ویلایی امکانات بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که این امکانات، مطابق با بودجه و درخواست مصرف کنندگان، متفاوت است. همه کانکس های ویلایی تمامی امکانات پایه و اصولی را دارا می باشند. بعضی از این کانکس ها مجهز به امکانات رفاهی هستند. کانکس هایی که به امکانات رفاهی مجهز هستند، شرایط راحت تری برای زندگی دارند. البته توجه داشته باشید که قیمت آن ها با کانکس هایی که امکانات معمولی و پایه زندگی را دارند، متفاوت است.

باید بگوییم که کانکس ویلایی، زیرساخت های مناسب با تمام فصول را دارد. این کانکس ها مجهز به سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدرن هستند. تمام این سیستم های مدرن ، برای تمام اعضای یک خانواده و به تعدادی استاندارد، تعبیه شده اند.

کانکس سرایداری:

مجتمع های بزرگ و ساختمان های اداری، نیاز به سرایدار دارند. مدیران و صاحبان این مجتمع ها کانکسی را برای اقامت فرد در نظر می گیرند. ابعاد کانکس سرایداری کوچک تر از کانکس ویلایی است . به این نکته توجه کنید که کانکس اگر چه در ابعاد کوچکی ساخته می شود، اما برای کسانی که قصد اقامت طولانی مدت دارند مناسب است.

کانکس نگهبانی:

کانکس نگهبانی همانند کانکس سرایداری در اندازه کوچکی ساخته می شود. معمولا در فضای خالی مجتمع ها و مراکز مهم اداری گذاشته می شود. فرد نگهبان ضمن اقامت در کانکس، مسئولیت نگهبانی و دیده بانی را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است تمام این کانکس ها تجهیزات و امکانات متنوع و گوناگونی دارند. اگرچه هر سه کانکس، مسکونی هستند اما قابیلت های به خصوصی دارند. شکل فیزیکی هر کدام متفاوت است. هر کدام شیوه ساخت مخصوص به خود را دارند. کانکس های مسکونی توسط مهندسان به روش های گوناگون طراحی شده اند.

ابعاد کانکس مسکونی:

در ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که کانکس های مسکونی ابعادی استاندارد دارند. این کانکس ها باید قابلیت حمل و نقل در جاده را داشته باشند. اگر اندازه آن بسیار بیشتر از حد استاندارد باشد، حمل و نقل در جاده با محدودیت مواجه می شود. البته هر کدام ابعاد و اندازه متفاوتی دارند. در ادامه ابعاد هر یک را بررسی می کنیم.

کانکس ویلایی از کانکس هایی است که در ابعاد بزرگ طراحی می شود. این کانکس باید به تمامی امکانات پایه مجهز باشد. این عامل باعث شده است که اندازه این دسته از کانکس ها بیشتر از سایر کانکس ها باشد. کانکس های ویلایی برای سکونت تعداد زیادی از افراد هستند. در صورتی که کانکس های سرایداری و…اغلب انفرادی هستند.

چه عواملی در طراحی کانکس ویلایی نقش دارد؟

مهندسانی که این کانکس ها را طراحی می کنند، به خوبی می دانند که روابط کاربری در کانکس ویلایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یعنی این کانکس ها به گونه ای طراحی می شوند که حریم شخصی افراد رعایت شود. علاوه بر این که به فضای خصوصی دقت می کنند، نسبت به حریم عمومی بی توجه نیستند. طراحان و مهندسان کانکس را مطابق با اصول فنی نقشه کشی می کنند.چه عواملی در طراحی کانکس ویلایی نقش دارد؟

ابعاد و اندازه کانکس سرایداری و نگهبانی تا حدودی مشابه یک دیگر است. اگر بخواهیم ابعاد این کانکس ها را با کانکس ویلایی مقایسه کنیم، متوجه تفاوت آن ها می شویم. کانکس های ویلایی در ابعاد بزرگ و کانکس های سرایداری و نگهبانی در ابعاد کوچک هستند.

این نکته را فراموش نکنید که اندازه کانکس ویلایی متغیر است. اندازه این کانکس ها با توجه به درخواست مصرف کنندگان تعیین می شود. ممکن است بعضی از افراد کانکس ویلایی دو طبقه سفارش دهند . بعضی دیگر هم تمایل به استفاده از کانکس های کوچک تر دارند. در تمام این موارد خواسته و بودجه مصرف کننده درباره اندازه و ابعاد کانکس، نقش اساسی را ایفا می کند.

قیمت کانکس مسکونی:

قیمت هر کدام از کانکس ها متفاوت است. کانکس هایی که ابعاد بزرگ تری دارند، قیمت بیشتری دارند. کانکس هایی که دارای ابعاد متوسط و کوچکی هستند، ارزان تر هستند. قیمت کانکس ویلایی بیشتر از سایر کانکس ها است. کانکس های ویلایی طراحی متفاوتی دارند.

چه عواملی در قیمت کانکس تاثیرگذار است؟چه عواملی در قیمت کانکس تاثیرگذار است؟

محاسبه قیمت کانکس مسکونی با توجه به متراژ، امکانات، کیفیت مصالح  است. به این صورت که ابتدا قیمت  هر متر مربع را اندازه گیری می کنند. سپس قیمت امکاناتی که مصرف کننده درخواست داده است را تخمین می زنند. در آخر قیمت مصالح و موادی که در ساخت کانکس به کار رفته است را بررسی می کنند. قیمت با توجه به این سه عامل محاسبه می شود.

آیا قیمت کانکس مسکونی تغییر می کند؟

خانه های بتنی از مصالح ساخته شده اند.  قیمت این مصالح در گذر زمان، دچار تغییرات و نوسان می شود. کانکس های مسکونی از مصالحی ساخته شده اند که کمتر دستخوش تغییر می شوند. معمولا قیمت این مصالح ثابت است و باعث افزایش قیمت کانکس نمی شود.

کانکس مسکونی دارای طرح ها و مدل های مختلفی است. قیمت هر کدام از مدل ها متفاوت است. تفاوت قیمت این کانکس ها به دلیل این است که هر کدام نقشه های فنی مخصوص به خود را دارند. طراحی و الگو هر یک با دیگری متفاوت است. این امر باعث تفاوت قیمت می شود.

بعضی از کانکس ها دارای امکانات منحصر به فرد هستند. مثلا سقف بعضی از کانکس ها شیروانی است. این امر باعث می شود شرایط خوبی برای نصب پانل خورشیدی داشته باشد. این امکانات منحصر به فرد باعث تفاوت قیمت می شود.

قیمت کانکس مسکونی چقدر است؟

قیمت کانکس مسکونی چقدر است؟

نمی توان برای کانکس قیمت دقیقی مشخص کرد. کارشناسان کانکس ابتدا به شما،  قیمت هر متر مربع را می گویند. سپس قیمت امکانات را به آن جمع می کنند. در آخر قیمت مصالح را به آن اضافه می کنند. لازم به ذکر است که مصالح دارای کیفیت متفاوتی است.

در انتهای این مطلب، باید بگوییم که قیمت کانکس مسکونی بسیار استاندارد است. چون در مدت بسیار کمی قابل استفاده است. ساخت خانه های سیمانی و بتنی بسیار زمان بر است. علاوه بر آن ساخت این خانه ها ریسک بسیار زیادی دارد. در ساخت کانکس مسکونی، حادثه غیر مترقبه ای پیش نمی آید. همه چیز اصولی و طبق روال پیش می رود اما ساخت خانه های سیمانی دستخوش حوادث زیادی می شود.

فروش کانکس مسکونی:

مجموعه ما انواع طرح ها و مدل های کانکس را ارائه می دهد. تصاویر مدل ها به همراه مشخصاتشان در دسترس است. شما می توانید درباره محصول از کارشناسان شرکت سوال کنید. هر ابهامی که داشتته باشید، تیم فروش شما را آگاه می کنند. هم چنین شما می توانید با مدل های کانکس آشنا شوید . می توانید هر کدام که مطابق با سلیقه خودتان است انتخاب کنید.

اگر کانکس را برای پروژه های عمرانی و معماری خریداری می کنید، حتما از کارشناسان درباره این موضوع مشورت کنید. آن ها سال ها در این راه قدم گذاشته اند. کارشناسان شرکت می توانند به بهترین شکل شما را در خرید یاری کنند. شما می توانید در پروژه های خود از مشاوره های آن ها استفاده کنید. این باعث می شود گام های خود را با اطمینان بیشتری بر دارید.

چه عواملی در فروش کانکس اهمیت دارد؟

ارائه محصول با کیفیت به خریداران، از اصول بسیار مهم و اساسی در فروش کانکس است. هم چنین ارائه خدمات پس از فروش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت ما حمل محصول تا محل نصب کانکس را، از وظایف خود می داند. هم چنین نصب کانکس کاملا بر عهده شرکت می باشد. بعد از خرید، کانکس شما را با جدید ترین روش ها نصب می شود.چه عواملی در فروش کانکس اهمیت دارد؟

اگر دقت کرده باشید خدمات شرکت، منحصر به فروش نمی شود. بلکه بعد از فروش هم خدماتی را به خریداران ارائه می دهد. همه این اقدامات برای حلب رضایت و احترام مصرف کنندگان است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید خدمات شرکت، حتی چند سال بعد از فروش هم ارائه می شود. شما می توانید در صورت مشاهده آسیب به کانکس، اقدام به تعمیر آن بنمایید.

خرید کانکس مسکونی:

شما می توانید با توجه به نیازتان، کانکس را خریداری کنید. دقت کنید که خرید کانکس، نیازمند تجربه و مهارت زیادی است. پیشنهاد می کنیم حتما درباره انواع کانکس ها مطالعه کنید. مطالعه شما باعث می شود توضیحاتی که مشاوران به شما ارائه می دهند را بیشتر درک کنید. البته در خرید کانکس باید به تعدادی از موارد توجه داشته باشید.

در خرید کانکس به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟در خرید کانکس به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟

  • محلی که قصد دارید کانکس خود را در آن مستقر کنید.
  • کیفیت کانکسی که قصد خرید آن را دارید.
  • تعداد اعضایی که قصد مستقر شدن در کانکس را دارند.

برای آن که یک خریدی سودمند داشته باشید، لازم است به تمام موارد بالا توجه کنید. اگر ملک شما وسعت کافی برای نصب کانکس را نداشته باشد، نمی توانید کانکس را نصب و از آن استفاده کنید. در خرید خود حتما به کیفیت و جنس کانکس توجه داشته باشید. پیشنهاد می کنیم اگر دوست دارید که کانکس شما عمر طولانی داشته باشد، از کانکس هایی استفاده کنیدکه از مواد درجه یک ساخته شده اند.

تعمیرات کانکس مسکونی:

کانکس مسکونی، کاربری مسکونی دارد. یعنی افراد ساکن در آن، به طور مداوم سکونت دارند. در این شرایط بروز آسیب های جزئی و سطحی کاملا  طبیعی است. معمولا این دسته از آسیب ها در محل تعمیر می شوند. اما دسته دیگری از آسیب ها، آسیب های عمیق هستند که زمان بیشتری می برد تا تعمیر شوند.

آسیب های کانکس به چند دسته تقسیم می شوند؟

آسیب های سطحی و آسیب های عمیق

آسیب های سطحی مثل شکسته شدن درب و پنجره که بدون هیچ مهارتی در مدت زمان کوتاهی در محل تعمیر می شوند. این دسته از آسیب ها با تعویض قطعه از بین رفته، قابل جبران هستند.

دسته بندی آسیب های عمیق کانکس:

از بین رفتن دیواره ها در اثر رطوبت:

گاهی اوقات ممکن است در اثر شرایط آب و هوایی، نمای داخلی کانکس دچار تغییرات زیادی شود. یعنی در اثر رطوبت، دیواره داخلی از بین برود. در این شرایط تکنسین ها دیواره آسیب دیده را با ایزوگام می پوشانند. سپس دیوار را تعویض می کنند.

آتش سوزی:

اگر درکانکس آتش سوزی اتفاق بیفتد، لازم است که سیم کشی آن تعویض شود. در غیر این صورت ممکن است آسیب های زیادی را به بار بیاورد.

آسیب به بدنه بیرونی کانکس:

ممکن است بدنه خارجی کانکس در اثر برخورد با یک شئ فوق سنگین، ترک بخورد. این آسیب ها بسیار به ندرت اتفاق می افتند. توجه داشته باشید که ممکن است در این شرایط کانکس احتیاج به رنگ کردن داشته باشد.

آسیب به کفپوش کانکس:

کفه کانکس ممکن است در اثر برخورد با رطوبت و آب، به طور کامل از بین برود. اما اگر تخته کفپوش ضد آب باشد، این امکان وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که کفپوش، بیشتر در اثر رفت و آمد از بین می رود. یعنی در محیط های اداری احتمال این آسیب دیدگی وجود دارد. در محیط های مسکونی که رفت و آمد در آن کم است، تخته کفپوش دچار آسیب نمی شود.